29 квітня

У цей день у 1949 році народився один із найрозважливіших рок-гітаристів Francis Rossi, засновник та лідер гурту Status Quo. Потрібно мати безмежне почуття гумору, щоб 40 років поспіль грати одну і ту ж, умовно кажучи, пісню і при цьому не набриднути ні слухачам, ні – що особливо важливо – самому собі. Свою успішну кар’єру він запрограмував, ще навчаючись у середній школі, коли він зовсім закинув навчання і почав зображати із себе круту рок-зірку. Це йому вийшло. Образ крутого, але дуже простого у спілкуванні рокера став його життєвим іміджем.4

Певною мірою рок-н-рольною «грою в бісер» була творчість та імідж гурту The Rolling Stones. Ідея їхнього іміджу «розсерджених молодих інтелектуалів», що від безвиході впали в крайній ступінь агресивності, за багатьма параметрами належала їхньому менеджеру Ендрю Лугу Олдему. Цього дня у 1963 році Олдем та Роллінги підписали договір. Ендрю Олдемe було 19 років, але його ентузіазм і рішучість справили на музикантів хороше враження. Сам же Ендрю був просто вражений енергетикою Роллінгів. Він так згадував про ті дні: «Я ніколи не чув нічого подібного. Музика була справжньою… Все, що я робив досі, було підготовкою до цього моменту. Я побачив і почув те, заради чого я жив».

Цього дня 1977 року виходить альбом Alice Cooper під назвою Lace And Whiskey. Неабияк втомившись від свого іміджу похмурого і небезпечного психопата вирішив постати в образі сильно п’є, але цілком добродушного приватного детектива на ім’я Моріс Ескаргот.
Саме під цією маскою Еліс зображений на звороті альбому. Але, незважаючи на те, що комічний образ детектива був набагато ближчим за природний характер Купера, альбом ‘Lace and Whiskey’ не зміг повторити успіху попередніх «маніячних» робіт короля шок-року. Фанати чекали продовження рок-жахів і хотіли боятися, як маленькі діти.

Цього дня 1978 року в британський хіт-парад входить альбом Heavy Horses гурту Jethro Tull. Цей альбом пройнятий теплими почуттями до сільського життя та його звичаїв. Трек-лист складається виключно з пісеньок, які за настроєм нагадують добрі дитячі казки: про метеликів, мишачу поліцію та старий Флюгер. Але дев’ятихвилинна композиція про коней-важковозів, які змушені все життя тягнути свою лямку, досить прозоро натякає на самого “важковоза” лідера групи Андерсона – така собі самоіронія.