У цей день в 1945 народився Gary Brooker, клавішник і засновник, а також генератор ідей англійської групи Procol Harum. Одному з перших у середовищі рок-музикантів Брукеру вдалося поєднати енергію і настрій американського ритм-н-блюзу зі звуковими вимірами європейських романтичних традицій, що згасають у розкоші. Тобто Гері Брукер став одним із основоположників арт-року. Завдяки композиції A Whiter Shade Of Pale, одним із авторів якої є Брукер, гурт Procol Harum перетворився на легенду: мелодія цієї пісні стала гімном «Літо кохання» 1967 року. Але ще до цього моменту Гері пройшов велику рок-н-рольну школу у складі гурту The Paramounts. Саме тоді в нього зав’язалася дружба з бітлами-початківцями. Особливо з Джорджем Харрісоном. Згодом вони неодноразово допомагали один одному в записі сольних альбомів.
В 1964 році сингл гурту The Beatles під назвою Love Me Do посідає перше місце у США. Цю найпростішу, до наївності пісеньку про кохання написав Пол Маккартні у віці 16 років. І якби не її середня частина – мелодія, яку доповідав Джон Леннон, Джордж Мартін навряд чи погодився б взагалі записувати цю учнівську річ як дебютний сингл групи. І як показали наступні події, коли сингл ледь не провалився у британському хіт-параді, був, швидше за все, правий. Але наприкінці травня 1964 року на хвилі бітломанії, що лютує в Америці, ділки шоу-бізнесу хапалися за все, що коли-небудь записали Beatles. Так що Love Me Do був перевиданий у США і вже з легкістю досяг найвищого рядка хіт-параду в США, ставши вже четвертим бітлівським синглом номер «1» у цій країні.
Цього дня 1971 року в американських синглових чартах на першому місці пісня гурту The Rolling Stones, яка називалася Brown Sugar. Одне і з найвідоміших творів ролінгів у Британії воно досягло лише другого місця. Швидше за все, через свою скандальність, яка могла шокувати навіть найпросунутіших любителів року. Головний автор цієї пісні, Мік Джаггер, написав її в Австралії, під час зйомок фільму Нед Келлі. Бандитські реалії цього фільму, мабуть, якимось чином вплинули на його уяву. Текст ‘Brown Sugar’ – коротка енциклопедія всіх заборонених тим, які можуть бути у суспільстві. Пізніше Джаггер визнавав, що в цій пісні звалив усю погань в одну купу. Він казав: «Тепер я нізащо не написав би таку пісню. У мене, мабуть, спрацював би внутрішній цензор. Я б подумав: „О боже, я не можу. Мені треба зупинитись. Мені просто не можна писати таку вульгарщину».