29 вересня

Mark FarnerЦього дня святкує свій день народження ще один герой рок-н-ролу, щоправда, вже 70-х років – Mark Farner, лідер гурту Grand Funk Railroad. Він народився 29 вересня 1948 року у місті Флінт неподалік Детройта, штат Мічиган. І його доля найкраще підтвердження приказки, що немає зла без добра. У 15 років він настільки активно займався американським футболом, що догрався до проблем із меніском та зламав палець. А оскільки в американській школі американський футбол найважливіший предмет, він вщент посварився з учителем з фізкультури і покинув школу. Як тільки палець зрісся і дозволив йому взяти в руки гітару, Марк почав весь час віддавати музичним заняттям. Флінт містечко маленьке. І всі найкращі музиканти протилежно. Мимоволі він перетинався з майбутніми учасниками Grand Funk. І колись його авторитет зріс настільки, що його попросили бути лідером цієї групи. Оскільки він був недоучкою і окрім музики, міг розраховувати тільки на місце біля верстата, то й гурт вийшов пролетарським, тобто “blue collar band” (“синіми комірцями” на відміну від “білих комірців” – менеджерів та інженерів).

Цього дня у 1977 році виходить альбом гурту Smokie під назвою Bright Light & Back Alleys. На фото на передній стороні конверта платівки учасники групи виглядають як банда хуліганів, які чекають на випадкового перехожого в підворітті.

Щоправда, у серйозність намірів цих хлопців таки не віриться: за всього бажання вони змогли б зобразити на обличчях агресивність і злість. Їхня суть, як і суть їхньої музики, – це душевність, що особливо яскраво позначилося на звучанні в альбомі ‘Bright Light & Back Alleys’. А це найкраща робота гурту Smokie, за свідченням самого Кріса Нормана.

Billy Joel The StrangerЦього дня у 1977 році виходить альбом The Stranger американського співака та композитора Billy Joel. Альбом цей став справжнім проривом. Досі створювалося враження, що Біллі ніколи не піднятися вище за середній рівень, що він назавжди залишиться виконавцем “з великими потенційними можливостями”. Цей альбом продемонстрував у всій красі талант Біллі як автора прекрасних мелодій. І це при тому, що головну – ‘The Stranger’ Джоел написав прямо в студії, під час сесії звукозапису. Він попросив продюсера Філа Рамона знайти інструмент, який міг вивести мелодійну лінію у вигляді свисту. І, відповідно, насвистів цю саму лінію. Філ як розсудливий чоловік сказав, що шукати нічого не потрібно: свист самого Біллі Джоела якраз те, що треба!

Stevie Wonder Hoter Than JulyЦього дня у 1980 році виходить черговий альбом Stevie Wonder, який називався Hoter Than July. Попередній його альбом 1979 року “Journey Through The Secret Life Of Plants” не мав успіху. Адже його Уандер створював як подарунок світу, щось нове та незвичайне – як грандіозну поп-симфонію із синтезом культур, жанрів та стилів. Зважаючи на помилки і підкоряючись комерційним правилам, наступний альбом ‘Hoter Than July’ Стіві зробив звичайним пісенним, цілком зрозумілим і зручним. Хоча ці слова ніяк не підходять до цих мелодій, які випромінюють світло кохання та радості життя.