30 січня

Phil CollinsЦього дня в 1951 році народився Phil Collins, ударник, вокаліст, а інколи і піаніст групи Genesis. Один із самобутніх барабанщиків світової рок-музики. Але крім того він ще й сольний виконавець, обласканий славою та популярністю. Про його композиторські здібності та про незвичайний поетичний талант навіть говорити не доводиться. А ще він досить непоганий комедійний актор, який знявся у півдюжині фільмів. Крім того, він створює саундтреки та озвучує мультики… Різноманітність талантів Філа Коллінза така, що йому можуть позаздрити найпровідніші світові рок-зірки.

Velvet Underground White Light White HeatЦього дня у 1968 році виходить альбом гурту Velvet Underground White Light/White Heat. Музиканти гурту тоді відчували невдоволення. Але не так від своєї музики, як із незадовільного рівня продажів свого дебютного альбому. Причину цього вони вбачали у втручанні у творчість гурту Енді Ворхолла, який нав’язав їм свою протяжність, німецьку співачку Ніко. Зрештою Velvet Underground розпочали запис свого другого альбому з Томом Вілсоном як продюсер. Альбом був записаний всього за два дні, і з помітно іншим стилем, ніж The Velvet Underground and Nico. Джон Кейл охарактеризував White Light/White Heat, як «дуже шалений запис… свідомо анти-красивий».

Beatles Bfeatured OpenerЦе був не звичайний концерт, у залі, на сцені, у променях прожекторів. Бітли вирішили піднятися на дах будівлі власної фірми Apple, розташованої в Лондоні на вулиці Севіл роу. Дія знімалася на кіноплівку до того часу, поки на даху не з’явився наряд поліції і м’яко натякнув, що Бітли порушують громадський порядок. Поява полісменів, до речі, була цілком очікуваною, оскільки поліцейський відділок був на тій же вулиці. Але саме поява поліцейських і мала надати концерту на даху той драматичний поворот, який став би ефектним фіналом фільму. Та й усієї історії Чудової четвірки. Ця подія відбулась в 1969 році.
Доречі, останній концерт The Beatles уперше видали у вигляді «живого» альбому. Запис під назвою Get Back – The Rooftop Peformance опублікована 28 січня на більшості популярних музичних стрімінгових сервісів.

Free HeartbreakerУ цей день у 1973 році виходить альбом гурту Free під назвою Heartbreaker. Сьомий та останній студійний альбом гурту. Він вважається найбільш зрілою та професійною роботою колективу, насамперед завдяки продюсингу Енді Джонса, який, до речі, записував альбом Led Zeppelin IV та ‘Exile On Main St.’ The Rolling Stones. І це не зважаючи на значні проблеми у групі, яку покинув Енді Фрейзер.
На місце басиста було запрошено японця Тетсу Ямаучі. До складу приєднався також клавішник Джон Бандрік на прізвисько Rabbit (Кролик). А пішов Фрейзер через нестерпну поведінку великого гітариста Пола Коссоффа. Той остаточно загруз у героїновій залежності і часто поводився вкрай не адекватно: не приходив у студію, пропускав концерти. Проте, коли Коссофф бував у нормі, він грав чудово, про що свідчать деякі треки альбому. Такі, наприклад, як композиція Come Together In The Morning.