30 березня

Цього дня 1945 року народився корифей білого блюзу Eric Clapton. Основними рисами його характеру є спокій і врівноваженість, що багато хто сприймає як флегматичність і повільність. Але саме в цих властивостях характеру Еріка укладено нищівну силу впливу на слухача. Клептон не просто витягує ноти з гітарних струн, він ніби створює новий простір зі звуків та пауз, іншу реальність.

Цього дня у 1967 році проводиться одна з найзнаменитіших фотосесій – знімається фото для обкладинки майбутнього альбому The Beatles Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Ідея оформлення альбому належала Роберту Фрейзеру, а здійснив її художник Пітер Блейк зі своєю дружиною-художницею Джен Хауорт та фотограф Майкл Купер. Ідея полягала в тому, щоб зобразити цей самий Оркестр Одиноких сердець, який складається з різноманітних знаменитостей, на яких вказали Бітли, і самих Бітлів як солістів оркестру. Звичайно, переважна кількість знаменитих особистостей була представлена ​​у вигляді картонних фігур. Оформлення конверта Сержанта Пеппера стало епохальним актом не меншого значення, ніж його музичний зміст. Його обкладинка постійно називається Кращою альбомною обкладинкою всіх часів та народів.

Цього дня у 1974 році виходить восьмий студійний альбом гурту Grand Funk, який називався Shinin’ On. Він не був настільки успішним, як його попередник We’re An American Band: лише 5 місце в американському хіт-параді. Замість сироватої спонтанності в музиці Grand Funk з’явилася продуманість і навіть філігранна відточеність виконання, що взагалі-то говорило про зростання професіоналізму групи (чого домагався від музикантів продюсер Тодд Рандгрен).

Цього дня у 1981 році Ian Gillan випускає свій п’ятий сольний альбом, названий Future Shock. Ця назва відсилала до однойменної книги, яка свого часу наробила багато шуму, соціолога і футуролога Елвіна Тоффлера “Future Shock”. Основна ідея книги полягала в тому, що сучасна людина не встигає адаптуватися до швидкого середовища свого існування через величезне прискорення науково-технічного прогресу і лавини інформаційного потоку. Від чого впадає, у найкращому разі, в депресію, а в гіршому – відчуває шок.