30 березня

Eric ClaptonЦього дня 1945 року народився корифей білого блюзу Eric Clapton. Основними рисами його характеру є спокій і врівноваженість, що багато хто сприймає як флегматичність і повільність. Але саме в цих властивостях характеру Еріка укладено нищівну силу впливу на слухача. Клептон не просто витягує ноти з гітарних струн, він ніби створює новий простір зі звуків та пауз, іншу реальність.

The Beatles Sgt. Peppers Lonely Hearts Club BandЦього дня у 1967 році проводиться одна з найзнаменитіших фотосесій – знімається фото для обкладинки майбутнього альбому The Beatles Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Ідея оформлення альбому належала Роберту Фрейзеру, а здійснив її художник Пітер Блейк зі своєю дружиною-художницею Джен Хауорт та фотограф Майкл Купер. Ідея полягала в тому, щоб зобразити цей самий Оркестр Одиноких сердець, який складається з різноманітних знаменитостей, на яких вказали Бітли, і самих Бітлів як солістів оркестру. Звичайно, переважна кількість знаменитих особистостей була представлена ​​у вигляді картонних фігур. Оформлення конверта Сержанта Пеппера стало епохальним актом не меншого значення, ніж його музичний зміст. Його обкладинка постійно називається Кращою альбомною обкладинкою всіх часів та народів.

Grand Funk Shinin OnЦього дня у 1974 році виходить восьмий студійний альбом гурту Grand Funk, який називався Shinin’ On. Він не був настільки успішним, як його попередник We’re An American Band: лише 5 місце в американському хіт-параді. Замість сироватої спонтанності в музиці Grand Funk з’явилася продуманість і навіть філігранна відточеність виконання, що взагалі-то говорило про зростання професіоналізму групи (чого домагався від музикантів продюсер Тодд Рандгрен).

Ian Gillan Future ShockЦього дня у 1981 році Ian Gillan випускає свій п’ятий сольний альбом, названий Future Shock. Ця назва відсилала до однойменної книги, яка свого часу наробила багато шуму, соціолога і футуролога Елвіна Тоффлера “Future Shock”. Основна ідея книги полягала в тому, що сучасна людина не встигає адаптуватися до швидкого середовища свого існування через величезне прискорення науково-технічного прогресу і лавини інформаційного потоку. Від чого впадає, у найкращому разі, в депресію, а в гіршому – відчуває шок.