30 червня

The Beatles виступили цього дня 1966 року в Токіо на спортивній арені Будокан. Виступ цей транслювався всеяпонським телебаченням. Запашні жителі країни Вранішнього сонця, цей концерт записали. Щоправда, ортодоксальні борці за японську моральність і культуру всіляко чинили опір виступу Бітлз у священному для японців Будокані. І навіть загрожували бітлам розправою. Добре, що до діла таки не дійшло. Воно й зрозуміло: на охорону концерту було викликано 3 тисячі поліцейських.


Цього ж дня 1973 року вже п’ятий сингл нестримних хлопців із групи Slade, який називався Skweeze Me Pleeze Me, стає номером «один» у Британії. Це був уже другий їхній сингл, який відразу ж займає верхній рядок хіт-параду. Популярність гурту була такою, що можна було говорити про «Слейдоманію». Британія буквально тріщала по швах від енергійних пісень гурту Slade з їхніми рифами, що чіпляють, і мелодіями, що запам’ятовуються. Єдиного, чого не вистачало цим розудалим пісням, то це сенсу. Але оскільки слейди спочатку позиціонували себе як невиправні лоботряси, для чого навмисне писали назви пісень з кошмарними помилками за принципом – «як чується, так і пишеться», то, отже, не могли бути і жодних претензій до їхнього текстового наповнення. Як і в пісні ‘Skweeze Me Pleeze Me’. Думка, в ній закладена, не вражає глибиною: «Коли дівчина хоче сказати «так», вона каже «ні».

Цього дня у 1980 році виходить альбом гурту Queen, озаглавлений одним словом The Game. Цей альбом примітний хоча б тим, що ознаменував чергову зміну стилю гурту. Причому зміна музичної стилістики була «підкреслена» зміною іміджу самих музикантів: усі члени гурту за винятком Мея коротко постриглися, а Фредді відростив свої знамениті згодом вуса!
І все ж відлуння колишнього Queen ще відчуваються. Композиція Мерк’юрі “Play The Game” – це старий добрий Queen, з його неймовірним драйвом і фантастичним вокалом.