30 вересня

Цього дня 1947 року на світ з’явився Marc Bolan, уроджений Марк Фелд. Єдиний і неповторний король глем-року він починав як задумливий і дуже багатослівний менестрель-хіпі. Але саме цей піднесений поет раптом став родоначальником одного з найкомерційніших стилів рок-музики – глем-року.

Звичайно, цей стиль був ефімерним, як ефімерні повітряні істоти – ельфи, навіть якщо їх пристосувати жити в консервних банках, як у пісні T.Rex “One-Inch Rock”. Їхнє життя коротке, як і життя метеликів. Так життя Марка Болана, природного рок-ельфа, виявилося надзвичайно коротким. Він загинув у автомобільній катастрофі, не доживши до тридцятиліття рівно два тижні.

Madness Mad Not MadВ 1986 році в цей день виходить альбом гурту Madness, який називався Mad Not Mad. Цього разу вся нестримна веселість цієї команди кудись зникла. Ознаки того, що Madness стають серйозними, що вони виросли з коротких штанців сміху і насмешництва, з’явилися на двох попередніх альбомах. І досягли апогею на альбомі ‘Mad Not Mad’. NME лише через кілька тижнів після виходу альбому включив його до списку 100 кращих альбомів усіх часів і народів. Але самі меднеси поставилися до цього скептично. Фронтмен Саггз назвав цей альбом «відполірованим склом», натякаючи на глянцевість його перепроюсованого саунду.