30 листопада

30 листопада 1945 року народився британський бас-гітарист, клавішник, автор пісень та продюсер, учасник гуртів Deep Purple та RainbowRoger Glover.

Roger Glover

Народився недалеко від міста Брекон у Південному Уельсі у родині Нормана та Бренди Гловер. 1950 року народилася сестра Гловера, Крістін. У 1955 році сім’я Гловера переїхала в Сент-Хеленс, графство Мерсісайд. Навчався в школі для хлопчиків Герроу (Harrow High School). З 13 років Гловер захопився рок-музикою, почав грати на гітарі. Ще в школі зібрав свою першу групу — Madisons, яка пізніше злилася з іншою місцевою групою та утворила Episode Six, де він потоваришував із вокалістом Іеном Гілланом.

Після того, як Джон Лорд і Річі Блекмор – учасники гурту Deep Purple, які шукали заміну Роду Евансу, який не вписувався в обраний ними новий стиль гурту – побачили Гіллана на одному з виступів Episode Six, вони запропонували йому приєднатися до їхньої групи, змінивши Рода. Проби Гіллана пройшли успішно, і таким чином Гіллан влітку 1969 приєднався до Deep Purple, привівши з собою з Episode Six Гловера. Цей склад роки стало прийнято вважати «класичним», так званий Deep Purple, Mark II (Іен Гіллан — вокал, Річі Блекмор — гітара, Джон Лорд — клавіші, Роджер Гловер — бас, Іен Пейс — ударні). Пізніше Гловер згадував, що під час зустрічі з учасниками Deep Purple був наляканий похмурістю учасників нового гурту, які «… носили чорне та виглядали дуже загадково».

Першим записом у складі нового гурту став написаний Джоном Лордом альбом Concerto for Group and Orchestra (у виконанні Deep Purple та Королівського філармонічного оркестру), записаний на концерті в Алберт-холі 24 вересня 1969 року. Після цього пішли “класичні” альбоми: In Rock (1970), Fireball (1971), Machine Head (1972).

Останнім альбомом Гловера, записаного у складі Deep Purple у 1970-х роках, став альбом 1973 року Who Do We Think We Are (названий так, тому що італійці, обурені рівнем шуму на фермі, де записувався альбом, запитували: «За кого вони взагалі самі себе беруть?»). Ще з 1972 року відносини між учасниками групи стали сильно псуватися, особливо між Гілланом та Блекмором, які взагалі не переносили одне одного. А 1973 року на старі розбіжності всередині колективу наклалася загальна незадоволеність останнім альбомом, після чого учасники гурту посварилися остаточно.

У грудні 1972 року менеджери Deep Purple зустрілися з Джоном Лордом і Роджером Гловером і попросили їх докласти всіх зусиль для того, щоб зберегти групу. Ті переконали залишитися Іена Пейса і Річі Блекмора, які вже задумали свій проект, але Блекмор поставив перед менеджментом умову: неодмінне звільнення Гловера. Останній, зауваживши, що колеги почали його цуратися, зажадав у Тоні Едвардса пояснень, і той (у червні 1973 року) зізнався: його відставку вимагає Блекмор. Розгніваний Гловер відразу подав заяву про звільнення. Після останнього спільного концерту Deep Purple в Осаці, Японія, 29 червня 1973 року, Блекмор, проходячи повз Гловера на сходах, лише кинув через плече: «Нічого особистого: бізнес є бізнес». Гловер важко переніс цю неприємність і протягом трьох наступних місяців не виходив з дому, частково через загострення проблем зі шлунком. Відразу після відходу Гловера групу залишив Гіллан, після чого група опинилася на межі розвалу.

Після одужання Гловер сконцентрувався на продюсерській діяльності, продюсував такі групи як Judas Priest, перші роботи Whitesnake, Nazareth, Michael Schenker Group та Elf. Також записав 2 сольних альбоми — Butterfly Ball (1974) та Elements (1978), після чого в 1978 році несподівано для багатьох став учасником групи Rainbow — групи свого колишнього колеги з Deep Purple Річі Блекмора, через розбіжності з яким, власне, в 1973 року її й залишив.

Не дуже зрозуміло, чому Блекмор змінив думку про Гловер і як їм вдалося забути старі образи, але Гловер записав з Rainbow 5 альбомів і залишався з нею до припинення її існування та реформування Deep Purple в 1984 в «класичному» складі. З 1984 року Гловер знову виступає у складі Deep Purple, іноді випускаючи сольні та сайд-альбоми.