31 січня

Цього дня у 1956 році народився Джон Лайдон, майбутній фронтмен гурту, який у 1977 році підірвав сонне болото британського шоу-бізнесу. Група носила зухвало-шокуючу назву Sex Pistols. А її соліст отримав прізвисько і тему – Джонні Роттен (гнилий, порочний), нібито через не любов до стоматологічних кабінетів. Але, швидше за все, це була виробнича необхідність.
Епатажний імідж панку полягав у протиставленні себе суспільним нормам етики та естетики. Хоча й саме життя на самому її початку складалося для Джонні так, що він став ізгоєм. У дитинстві він переніс менінгіт, відстав від однолітків по школі на рік, через що його стали вважати недоумком. Чого не було і близько. Зате було бажання вирватися за межі буденності. Що й сталося з його вступом до гурту Sex Pistols. До речі, до своєї панк-епопеї Джонні Роттен працював із важкими підлітками у соціальному центрі – був їхнім наставником. Само собою, його звідти вигнали за зелене волосся.

Музику Бітлз часто порівнювали з творами Шуберта. Так, сучасний американський композитор Леона́рд Бернста́йн сказав так: “Композиції Джона Леннона можна порівняти з композиціями… Шуберта, незважаючи на те, що Шуберт – на противагу Леннону – писав симфонії“.
Дивно, але факт, The Beatles саме цього дня у 1967 році своєрідно відзначали день народження свого великого попередника. У графстві Кент вони знімали промо-фільм на композицію “Strawberry Fields Forever”. У перерві між зйомками автор цього шедевра, Джон Леннон, навідався в антикварний магазин і купив там циркову афішу 19 століття, яка трохи згодом у трохи зміненому вигляді перетворилася на пісню Being For The Benefit Of Mr Kite.

В 1973 році вийшов другий номерний альбом гурту Electric Light Orchestra. Спочатку його хотіли назвати The Lost Planet (Втрачена планета) — у цілком науково-фантастичному дусі, який стане визначальним для гурту наприкінці 70-х. Але під час запису основний генератор ідей, Рой Вуд, з незрозумілої причини покинув команду, забравши з собою ще пару музикантів, з якими створив групу за своїм смаком — епатажно-естестський та лячно-клоунський гурт Wizzard (майже предтечу панку). Тож Джеффу Лінну довелося самостійно доводити роботу над другим альбомом до кінця. Звідси і певна напруженість, деяка неприродність саунду групи. Особливо це помітно у надривному виконанні симфо-рокової версії Roll Over Beethoven Чака Беррі. Проте саме ця пісня стала для Electric Light Orchestra першою ластівкою в американському хіт-параді.