10 фактів про Гізера Батлера

1. Теренс Майкл Джозеф Батлер отримав прізвисько «Гізер» («Дивник») у 8 років. Батлер любив називати цим словом усіх хлопців у своєму оточенні, але прізвисько причепилося саме до нього.

2. Гізер розпочинав музичну кар’єру як ритм-гітарист, але Тоні Айоммі не хотів конкурентів і змусив Террі перейти на бас.

3. Батлер став одним із перших басистів, які використовували знижений лад (зі стандартного EADG на нижчий C#F#BE). Він воліє грати на бас-гітарах Fender та Vigier, підсилювачах Ampeg та застосовує у грі ефекти wah-wah, chorus, flanger.

4. У 1970-х роках музикант написав майже всі тексти пісень Black Sabbath, надихаючись чорною магією та окультизмом. Однойменна з назвою гурту пісня Black Sabbath була написана після того, як йому наснився кошмар із «фігурою у пітьмі».

5. У 1984 році він створив сольний проект Geezer Butler Band, який не випустив жодного запису.

6. Офіційно Гізера не має жодного сольного альбому. Але він випустив три альбоми у рамках групи G/Z/R.

7. Батлер – єдиний з оригінальних учасників Black Sabbath, який грав у групі Оззі Осборна: 1988-го року басист їздив на гастролі разом із Оззі.

8. Гізер – вегетаріанець. У рекламі організації, що бореться за права тварин, Peta2 він розповів свою історію приходу до вегетаріанства: «Якось у дитинстві я розрізав шматок м’яса, і з нього пішла кров. Тоді я запитав маму, де вона його взяла. Вона відповіла, що це шматок із тіла тварини. Більше я м’яса не їв.

9. За словами Оззі Озборна, Батлер ніколи не матюкається.

10. Гізер став прототипом Вільяма Мердерфейса, бас-гітариста вигаданого гурту Dethklok з пародійного мультфільму «Металопокаліпсис».