Кліше, що стало хітом: історія пісні Motörhead Ace Of Spades

Motorhead

Кліше, що стало хітом.
«Я ніколи не думав, що це така гарна пісня, – згадував Леммі. – Коли я її писав, це було схоже на вправу з термінами з азартних ігор – суцільні кліше. Я радий, що ми прославилися цим, а не якоюсь дурницею. Хоча я й співав «вісімку пік» (‘eight of spades’ замість ace of spades’) протягом двох років і ніхто цього не помітив».

Ace Of Spades – це комбінація карт у покері. Її також називають «рука мерця». Комбінація складається з тузів та вісімок чорних мастей (пікової та трефової). Саме ці карти тримав у руках «гроза Дикого Заходу» Білл Хікок, коли його застрелили в 1876 році. У багатьох вестернах «рука мерця» – своєрідна містична вказівка ​​випадає персонажу незадовго до його загибелі.

“Гей, чувак, давай “Ace of Spades!”

Протягом багатьох років грати Ace Of Spades Леммі набридло, але він все ж таки не викреслив її з сет-листа. Незважаючи на норовливий характер, він любив і поважав своїх фанатів:
«Якби я пішов на концерт Літл Річарда, то хотів би почути Long Tall Sally, – пояснював Леммі. При цьому “Гей, чувак, давай “Ace of Spades” – це найпоширеніша фраза, яка мене вбиває!“.

У 2010 році разом з Філом Кемпбеллом і Міккі Ді Леммі записав блюзову версію Ace Of Spades для реклами пива Kronenbourg 1664. Це був перший раз за 30 років, коли Motörhead повернулися до студії з цією піснею з моменту релізу оригіналу. Режисер Метт Доман згадує, що день у студії з Леммі був схожий на американські гірки, але все тому, що він хотів захистити свою пісню.

У Леммі було татуювання Ace Of Spades на лівому передпліччі. У 2015 році після того, як фронтмен Motörhead пішов із життя, Дейв Грол зробив собі тату Ace Of Spades на зап’ясті.

«У мене є татуювання «Ace Of Spades», але річ у тому, що Леммі та Motörhead залишили свій слід на мені давним-давно, так само, як і для всіх, хто любить рок-н-рол», – говорив Грол.

A cliche that became a hit the story behind Motorhead

Скотт Ієн, Anthrax:
«У 1980 році я купив свій перший альбом Motörhead – Ace of Spades. Я нічого про цю групу не знав і частенько купував платівки з обкладинками, що мені сподобалися. Подивився на обкладинку «Ace…» і подумав: «Мамо дорога, мабуть, музика там класна» – адже на картинці круті чуваки красувалися! Вирушив додому і слухав диск у навушниках, у крихітній кімнатці у квартирі своєї мами. Першою гримнула тема «Ace of Spades», а коли 15-річний пацан уперше в житті чує таке, йому всі мізки на хрін виносить!».

Ace of Spades була не тільки хітом під час активної діяльності Motörhead, але й стала підтвердженням того, що пісня безсмертна. Після смерті Леммі Кілмістера 28 грудня 2015 року Ace of Spades знову увійшла до музичних чартів. У UK Top 40 пісня зайняла 13-й рядок, а в 1980 році Ace of Spades в цьому ж рейтингу знаходився на 15-ій позиції. Згодом пісню оголосили головним хітом серед гравців у покер.

Motorhead Ace of Spades