Перший концерт Led Zeppelin

Фотограф Йорген Ейнджел зняв на плівку перший концерт британського гурту Led Zeppelin, який відбувся 7 вересня 1968 року.

Ці фотографії увійшли до його книги, де представлені як знамениті знімки з концерту, так і ті, що раніше не публікувалися.


У цьому ж виданні надруковано фотографії команди з інших концертів.


Виступити у Копенгагені музикантів запросив молодіжний клуб Gladsaxe. Концерт відбувся буквально в одній із місцевих шкіл. На момент шоу група ще не знайшла своєї знаменитої назви і на афіші була підписана як The New Yardbirds. Лише пізніше квартет отримав популярність як Led Zeppelin, а склад гурту залишався незмінним аж до розпаду.

Раніше Jimmy Page грав у Yardbirds, де сміливо експериментував: наприклад, використав смичок для гри на своїй гітарі Fender Telecaster. У групі були задіяні й інші музиканти, які згодом здобули всесвітню популярність, такі як Ерік Клептон.

Ейнджел був штатним фотографом в об’єднанні Gladsaxe Teen Club, яке потім ще не раз запросить гурт до столиці Данії.

«Я розраховував знову почути Yardbirds, але коли я приїхав, то побачив постер, написаний від руки: The New Yardbirds. Я зрозумів, що тут щось не те», – згадує Ейнджел. — Уявіть собі, що ви купили квитки на концерт Beatles, а натомість потрапили на The New Beatles.»
«Лише один із музикантів оригінального гурту залишився у складі, а троє були абсолютно новими хлопцями.»
«Однак як тільки New Yardbirds вийшли на сцену і почали грати, я був приємно вражений їхньою енергетикою.»
“Я був настільки вражений, що витратив на них півтора рулони плівки – а це було дорого для школяра”, – розповідає фотограф.

З 1966-го по 1983 рік Ейнджел фотографував багатьох легендарних музикантів, у тому числі Abba, Queen та Девіда Боуї.


Фото опубліковані виданням Flying V Books у книзі Йоргена «Led Zeppelin: Данія 1968 – 1970 роки. Невідомі північні архіви».