Історія пісні One гурту Metallica

Знаменита рок-балада не з’явилася б на світ, якби на початку тридцятих років 20 століття американський письменник Далтон Трамбо не прочитав газетну статтю про солдата, страшенно покаліченого під час Першої світової війни. Під враженням від тієї історії він написав антивоєнний роман “Джонні взяв рушницю” (Johny Got His Gun), а потім зняв по ньому фільм. Роман був удостоєний Національної літературної премії, але також приніс автору масу неприємностей уряду.

trubmo

Роман прочитав James Hetfield і був настільки вражений, що разом із Lars Ulrich написав за мотивами твору пісню One. Вона передає думки головного героя, позбавленого внаслідок поранення кінцівок і багатьох органів чуття, що робить його в’язнем у власному тілі. Але при цьому він зберігає ясність думок. Все, що йому залишається, це благати Бога про швидку смерть.

jhonni vzyal ruzhe

Назва пісні була навіяна уривком з роману, в якому нещасний каліка розмірковує про те, яка ймовірність того, що можна залишитися в живих, втративши таку велику частину організму. Він робить висновок, що не менше одного з мільйона, і йому не пощастило стати тим самим одним.

Metallica 1980

У музичний супровід пісні були включені звуки пострілів та вибухів, а також шум вертольота (останнє багато хто вважає недоречним у пісні, присвяченій солдатові, який брав участь у Першій світовій війні, коли такої техніки ще не було).

Перший відеокліп Metallica вийшов через 7 років після утворення групи, коли команда вже минула найпіковий етап кар’єри. Музиканти на чолі з ударником Ларсом Ульріхом дуже критично ставилися до такого виду мистецтва, як кліпмейкерство, і не розглядали відео на свої пісні як засіб просування матеріалу. Групі не раз пропонували зробити кліпи на їхні хіти, але Metallica щоразу відмовляла. Однак до кінця 1988 року бастіон таки дав тріщину. Група вирішила випустити відеокліп. Для цього була обрана нова пісня One з альбому …And Justice for All, що щойно вийшов. Зйомки, що стали основою відео, пройшли 6 грудня 1988 року в ангарі Лонг Біч в Каліфорнії. Сингл із піснею вийшов у січні 1989 року, а за десять днів, 20 січня 1989 року, в ефірі MTV відбулася прем’єра кліпу.

Багато фанів були здивовані не лише на тим фактом, що у гурту взагалі з’явилося відео, а й концепцією кліпу. Досі не вщухають суперечки, чи варто було перемішувати пісню з фрагментами військово-лікарняної кінохроніки, якою використовувалися кадри з однойменного фільму 1971 року «Джонні взяв рушницю» Далтона Трамбо. Фільм був удостоєний Гран-Прі Канського кінофестивалю того ж 71 року та нагороди Міжнародної асоціації кінокритиків. Авторам сподобалося, що їхнє творіння оцінили суворі металісти, і відеокліп був включений в офіційне видання фільму на DVD 2009 року. Загалом вийшло три версії кліпу. Перша — канонічна, з кінівставками. Друга — така сама, але трохи коротша, для телеефіру. Третя просто пісня, без додаткових кадрів.