Історія пісні We Will Rock You гурту Queen

Два притопи, що чергуються, і один прихлоп з пісні We Will Rock You зараз знайомі кожному, зокрема спортсменам і вболівальникам, навіть якщо вони байдужі до творчості Queen, адже цей ритм виконується на трибунах під час більшості змагань.

We Will Rock You 1978

У 1977 році Queen давали концерт у Bingley Hall у Стаффорді. Відігравши програму, музиканти пішли за лаштунки, але публіка, як завжди, вимагала їх на біс. Причому робила це не оплесками, а за допомогою пісні You’ll Never Walk Alone, яку традиційно виспівують на стадіонах усього світу футбольні фанати.

Учасники групи Queen були дуже зворушені і, звичайно ж, повернулися на сцену. Brian May вирішив написати композицію, у виконанні якої могли б брати участь слухачі. Вранці наступного дня він вигадав ритм, а трохи пізніше написав текст пісні.

Цікаво, що напередодні ввечері Freddie Mercury написав не менш успішну We Are The Champions, і цим двом пісням судилося надалі постійно супроводжувати один одного. Група Queen часто виконувала We Are The Champions за We Will Rock You. У такому порядку пісні йдуть на альбомі News Of The World. Пізніше діджеї на радіостанціях теж почали ставити їх поспіль без перерви. Поступово цей звичай прижився.

Пісню We Will Rock You записували в покинутій лондонській церкві, де музиканти тупотіли купою дощок. Потім звукові доріжки вручну накладали один на одного, трохи зміщуючи у часі. Так було створено ефект участі великої кількості людей.

Під час живих виступів ритм ставив Roger Taylor. До нього підключалася бас-гітара John Deacon та гітара Брайана Мея. Відома також швидка версія We Will Rock You, яка не увійшла до жодного альбому гурту, хоча нерідко виконувалася на концертах.

Згодом було записано багато каверів We Will Rock You. Найвдалішим став варіант гурту Five, який піднімався на перше місце британського сингл-чарта.

Журнал Rolling Stone поставив We Will Rock You на 338 місце в списку 500 найбільших пісень усіх часів. Композиція також представлена в Холлі слави Греммі та каталозі «Пісні сторіччя», складеному RIAA.

Цікаві факти
У 2004 році пісня We Will Rock You звучала в рекламі Pepsi, в якій знялися Брайан Мей, Роджер Тейлор, Бейонсе, Пінк та Брітні Спірс.
Брайан Мей не вважає We Will Rock You несерйозною поп-піснею, покликаною заводити натовп. Він стверджує, що в тексті йдеться про перетворення хлопчика на чоловіка.
На честь We Will Rock You було названо мюзикл, створений за мотивами творчості гурту Queen.
Кажуть, що у першому варіанті тексту основна фраза звучала We Will Beat You, але Меркьюрі переконав Мея замінити слова.