Пісні гурту Sweet, які всі люблять

Little Willy (1972)

Ця пісня була написана не учасниками гурту, а Ніккі Чінном та Майком Чепменом, які були головною силою британської індустрії поп-музики 1970-х років. Завдяки цим двом авторам багато пісень гурту Sweet потрапили до топ-10 чартів різних країн.
Little Willy став найбільшим хітом Sweet у США, посівши 3-е місце у чартах, коли його перевидали у 1973 році. Сінгл не входив до жодного альбому, але все одно став золотим у США та Великій Британії. Британські критики назвали пісню «жуйкою», але Sweet хотіли позбавитися такого іміджу і стати більш хардкорними.

Wig Wam Bam (1972)

Це був шостий поспіль хіт Sweet у Великій Британії та перший, на якому учасникам гурту дозволили грати самим на музичних інструментах. Попередні п’ять разів грали сесійні музиканти.
У пісні відбулася значна зміна звучання, і її часто вважають першим глем-рок-синглом гурту. Після того як пісня стала хітом, Sweet приміряли на себе глем-образ, почавши носити блискітки, яскравий одяг та макіяж.

Blockbuster (1972)

У 1972 та 1973 роках Sweet були в ударі, випустивши велику кількість синглів, кожен з яких намагався перевершити попередній. Blockbuster, який вийшов у січні 1973 року, став ще одним кроком до остаточного звучання Sweet.
Цей сингл виявився номером 1 у британському чарті та залишався на вершині протягом п’яти тижнів.

Teenage Rampage (1973)

Композиція Teenage Rampage багато в чому стала кульмінацією глем-епохи групи Sweet. Колектив хотів піти від підліткової аудиторії та стати справжнім серйозним рок-гуртом. Хіт зайнятий друге місце у Великій Британії.

Ballroom Blitz (1973)

Сингл, випущений у 1973 році, увійшов до п’ятірки найкращих хітів у всьому світі. Хоча він не був випущений у США до 1975 року, він все одно зайняв 5 місце в Billboard.

Set Me Free (1974)

Після низки хітових синглів за попередні два роки, у 1974-му група напружилася ще більше. Set Me Free стала провідним треком на альбомі Sweet Fanny Adams, випущеному навесні 1974 року.

The Six Teens (1975)

Цю пісню називали навіть «справжньою втраченою класикою глема». Пісня стала першим синглом Sweet під назвою «Sweet» (раніше гурт був відомий як The Sweet).
The Six Teens – одна з найяскравіших пісень з альбому Desolation Boulevard, яка розповідає про проблеми важкої молоді. Сінгл увійшов до Топ-10 чартів різних країн, а Данії зайняв 1-е місце.

Fox On The Run (1975)

Написана всіма чотирма учасниками гурту, пісня вперше з’явилася у британській версії їхнього альбому 1974 року Desolation Boulevard. Після виходу Sweet розлучилися з Чепменом і Чинном і випустили власний матеріал. Їхньою першою спробою була переробка Fox On The Run. І переробили вони її вдало – пісня зайняла в європейських чартах 1-е та 2-е місця.

Action (1975)

На час виходу альбому 1976 року Give Us A Wink майже всі сліди «жувальної гумки», що затягнулася, зникли, змінившись істинною любов’ю гурту до жорсткого рок-н-ролу. Незважаючи на те, що Action трохи схожа за стилем на Ballroom Blitz та інші попередні хіти Sweet, в її основі лежить явно більш важкий риф.
Ця пісня, написана всім гуртом, потрапила до Топ-10 у Великій Британії та Топ-20 у Штатах.

Love Is Like Oxygen (1978)

До 1978 року гурт практично зник з усіх радарів. Однак на загальний подив, ближче до кінця десятиліття вони випустили один зі своїх найбільших хітів. Love Is Like Oxygen звучить дуже мило, але, скажімо так, з «зрілішим» звучанням.
Написана гітаристом Енді Скоттом, платівка увійшла до Топ-10 світових хітів на початку 1978 року і залишається одним із найвідоміших треків гурту.

ДЖЕРЕЛОUltimate Classic Rock