Недооцінені The Beatles: 10 незаслужено забутих пісень

Від знаменитих шедеврів Let It Be і A Day In The Life до менш відомих There’s A Place і Girl – велика спадщина The Beatles продовжує надихати і дивувати нас навіть через півстоліття після розпаду групи. Бітли створили унікальну дискографію, завдяки якій вони здобули 10 нагород «Греммі», 20 разів потрапляли на перше місце в Billboard, і 34 рази – у десятку найкращих синглів. У цій статті ми згадаємо недооцінені пісні The Beatles з деяких альбомів гурту.

Перша пісня There’s A Place, записана для альбому Please Please Me 1963 року, – найкращий трек ранніх The Beatles. У ньому є все, що потрібно: любовна тематика, захоплюючий бридж та вибуховий фінал. Проте пісню ніколи не крутили радіо.

Критик London Times був у захваті від Not A Second Time з альбому With The Beatles. Йому сподобалася її гармонія, мелодія, «плоські субмедіантні клавішні перемикання», мажорні септаккорди та (що особливо запам’яталося) послідовність фінальних акордів, що перегукувалася із симфонією австрійського композитора Густава Малера «Пісня про Землю». «Це зробило нас прийнятними для інтелектуалів», – розповів Леннон у документальному серіалі «Антологія The Beatles», але незважаючи на це, пісня все одно мала меншу напівряність, ніж інші треки цього альбому.

Знайти недооцінену пісню в альбомі A Hard Day’s Night 1964 року – практично нездійсненне завдання, але ми впоралися. Пісню You Can’t Do This зняли для кінодебюту The Beatles, але пізніше вирізали. Ймовірно, це було з похмурим текстом пісні, у якій торкаються теми заздрощів і ревнощів.

У треці No Reply з альбому Beatles For Sale (1964) ми можемо побачити ранній проблиск душевного болю, який до цього моменту був захований за сценічними образами бітлів і більш життєрадісними синглами. Леннон хотів співати на високій гармонії, але йому не вдалося це зробити через проблеми з голосом після щільного гастрольного графіка, тому її тут виконав Маккартні.

Одна з перших композицій Джорджа Харрісона I Need You з альбому Help! 1965 року  оголила його почуття так, як це робили деякі інші його пісні. Як група, вони, нарешті, почали досліджувати глибші дорослі емоції, такі як сумнів, потяг, розчарування та відчуження. Однак незабаром Харрісон відхилився від цих тем і з головою поринув у індійську філософію, яка сильно вплинула на його творчість.

Леннон у синглі Girl з альбому Rubber Soul (1965) млосно зітхає про фатальну красуню, яка маніпулює чоловіками. Пізніше він підтвердить, що tit-tit-tit-tit – фраза, яку наполегливо твердить бек-вокал, – це саме те, що ви думаєте. Так, у пісні справді співають «цицьки-цицьки-цицьки».

Джон Леннон присвятив композицію And Your Bird Can Sing Маріанні Фейтфулл, музі The Rolling Stones. У синглу з Revolver 1966 року приголомшлива гітарна партія, яку одного разу навіть намагався повторити Джо Уолш із Eagles. Після незліченних спроб, які не мали успіху, його зять Рінго Старр розповів йому головний секрет композиції – в ній Харрісон і Маккартні грали в унісон.

У пісні Getting Better із Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band 1967 року звучить чудова «перепалка» між Маккартні та Ленноном. Як тільки Маккартні вимовляє фразу “A little better all the time” (від англ. “Весь час стає краще”), Леннон миттєво відповідає: “It can’t get more worse” (від англ. “Гірше не може бути”). Однак найкращим прикладом “словесної гри” музикантів однозначно є “We Can Work It Out”.

Baby, You’re A Rich Man це приголомшливий приклад дивних віршів Леннона в стилі Льюїса Керролла, які практично не мають сенсу. Згадайте хоча б фразу “Ти зберігаєш всі свої гроші у великій коричневій сумці в зоопарку”). Цей трек виріс із раннього демо під назвою One Of The Beautiful People.

Ми вважаємо, що Dear Prudence не просто одна з найкращих балад Леннона, це одна з найкращих його пісень загалом, про яку абсолютно незаслужено забувають. Проста і ніжна лірика Леннона зачаровує: “Сонце високо, небо блакитне – це так само прекрасно, як і ти“. Пруденс із пісні була сестрою американської актриси та моделі Мії Ферроу.