Вийшов кліп на останню пісню The Beatles Now And Then

Вийшов кліп на останню пісню The Beatles Now and Then. Його зробив режисер Пітер Джексон, постановник «Володаря кілець» та «Хоббіта» та документального серіалу «The Beatles: Get Back».

Архівні кадри тут поєднуються зі зйомками роботи Пола Маккартні та Рінго Старра у студії, зробленими у 2023 році. І молоді Джон Леннон та Джордж Харрісон за допомогою монтажу опиняються поруч із ними в одній кімнаті. У кліп увійшли шість секунд відеозйомки The Beatles, що раніше не публікувалася, зробленої в лютому 1962 року, за вісім місяців до виходу першого синглу групи «Love Me Do». Матеріал був наданий першим барабанщиком групи Пітом Бестом.

Пітер Джексон написав ціле есе у зв’язку з виходом кліпу. Він зізнався, що дуже боявся братися за цю роботу, оскільки ніколи не режисирував музичні відео.
Я не уявляв, як я можу навіть почати робити кліп для гурту, який розпався понад 50 років тому, ніколи фактично не виконував цієї пісні, і половина її учасників вже не з нами. Я знав, що The Beatles не приймають “ні” як відповідь, якщо вони на щось налаштовані, але вони навіть не дочекалися, поки я скажу “ні”. Я виявив, що мене захопило, коли вони швидко розв’язали мої тривоги. Пол і Рінго зняли відео своєї роботи у студії та надіслали його мені. Представники лейблу Apple виявили понад 14 годин давно забутого фільму, що знімався під час запису 1995 року, включаючи кілька годин роботи Пола, Джорджа та Рінго над “Now and Then”, і передали все це мені. Шон [Леннон] і Олівія [Харрісон] знайшли чудові кадри домашніх зйомок, що раніше не публікувалися, і відправили їх. На довершення всього Піт Бест люб’язно надав кілька дорогоцінних секунд виступу The Beatles у шкіряних костюмах, найраніших відомих відеокадрів з The Beatles, які ніколи не публікувалися.

Нагадаємо, що “Now And Then” – демо-запис, який Джон Леннон зробив у 1977 році за підписом “Для Пола”. Йоко Оно передала демо Маккартні 1994 року. Її хотіли включити до збірки The Beatles «Anthology», яка вийшла 1995-го, але передумали. Тоді музикантів зупинила погана чутність вокалу Леннона на оригінальному записі.

Під час роботи над документальним серіалом Get Back Пол Маккартні бачив, як команда режисера Пітера Джексона використовує штучний інтелект для відновлення звуку та зображення на архівних відео- та аудіозаписах. Тоді йому спало на думку, що з новими технологіями можна завершити і випустити «Now and Then».

Історія пісні та процес її запису докладніше розкрито у документальному міні-фільмі, який вийшов за день до прем’єри треку.

Нагадаємо, що 13 жовтня Рінго Старр випустив новий сольний міні-альбом Rewind Forward. Одну з пісень йому написав Пол Маккартні.