AC/DC випустили довгоочікуваний новий альбом Power Up

Два роки тому поповзли чутки.
Півтора роки тому це виглядало як анекдот.
Рік тому виникло відчуття, що жарт затягнувся.
Місяць тому раптом з’ясувалося, що правда.
Але давайте по порядку.

У майже піввіковій історії гурту AC/DC не було настільки страшних, болісних і трагічних сторінок, як ті, що призвели до створення альбому Power Up. Так, смерть фронтмена Бона Скотта 1980-го була потрясінням — і процес подолання непереборної травми призвів до створення найбільшого альбому Back In Black. Але, знаєте, нажертися-проблюватись-захлинутися — за мірками рок-н-ролу це лише нещасний випадок на виробництві. І його не порівняти з повільним та невідворотним зануренням у пекельне болото розладу інтелекту та розпаду особистості, який довелося пройти до кінця Малькольму Янгу. Коли креативний геній і сталевий характер день за днем ​​розкладаються в каламутну жижу з бульбашками слини на обличчі, і ти все розумієш, але вже нічого не можеш з цим поробити… У 2005 році брати Ангус і Малькольм, закінчивши альбом Black Ice, продовжили фігачити рифи про запас у темпі танкового заводу. Вони ніби відчували: попереду погані часи.

ACDC Power Up

І погані часи настали.

У 2010 розпочалися проблеми зі здоров’ям у Малькольма. Гурт вирішив продовжувати, а ритм-гітару підхопив племінник Ангуса та Малькольма Стіві. Незабаром стало зрозуміло, що хвороба лідера групи набула незворотного характеру. Але матеріалу у засіках було стільки, що його без проблем вистачило на останній альбом золотого складу гурту Rock Or Bust 2014 року. При цьому найзолотішого складу вистачило на альбом, але не на тур: гурт втратив не лише Малькольма, а й барабанщика Філа Радда.

Той розпочав черговий етап боротьби з власними демонами, причому, природно, почав відразу з поразки. У листопаді 2014 року він був звинувачений у замаху на вбивство під дією наркотиків, а також у зберіганні цих наркотиків. Через них він уже вилітав із групи 1983 року, але зумів узяти себе в руки, повернувся 94-го і протримався у зав’язці двадцять років. І ось — черговий зрив… За «кухню» закликали старого соратника — того самого «лисого чувака» Кріса Слейда, колись одного із засновників Manfred Mann’s Earth Band, а згодом — одного з найшанованіших і найпопулярніших рок-барабанщиків планети.

Розібралися з одним лихом, обрушилася інша: вокаліст Брайан Джонсон почав швидко і незворотно втрачати слух, більше він ні виступати, ні записуватися не міг. Тут, правда, руку допомоги несподівано протягнув старий фанат команди Ексл Роуз. Він уже возз’єднався зі Слешем і Даффом Маккаганом, і Guns ‘N’ Roses розпочали нове життя хоча б як концертний бенд (зі студійною роботою там незрозуміло й досі). Але в той момент у «ганзів» була перерва в турі, і Ексл зголосився відпрацювати зі своїми кумирами залишок заявлених концертів.

Тим не менш, від справжніх AC/DC до кінця туру залишилися двоє людей: Ангус Янг та басист Кліфф Вільямс. І відразу після туру Кліфф заявив про звільнення. Влітку гурт AC/DC припинив своє існування. Можливо, це був умовний кінець, але у листопаді 2017 року настав безумовний. З різницею у кілька днів пішли з життя нещасний Малькольм та старший брат Джордж Янг, перший продюсер та вічний натхненник команди.

На похороні Малькольма вони зустрілися вперше за багато років.
Ступінь сільський пенсіонер Кліфф.
Автогонщик та телезірка Брайан.
Філ, який відсидів термін під домашнім арештом і знову кинув наркотики.
І маленький сумний дідок Ангус Янг, невпізнанний без своєї гітари та шкільної форми.

Зустрілися і вирішили продовжувати. Тим більше що проблеми Джонсона дивом виявилися вирішені. У двох словах — британська акустична компанія сконструювала унікальний слуховий апарат, щось на зразок штучної барабанної перетинки, що знімає звук з усього черепа і гасить небажані звукові ефекти. А її голова виявився фанатом AC/DC. Тим часом, зв’язки Брайана відпочили і відновилися після сорока років безперервних концертів (він зробив собі ім’я в Geordie ще до того, як потрапив до гурту всього свого життя).

А в засіках було. Хоча оригінальні записи Малькольма врешті-решт вирішили не використати, всі його партії переграв і переспівав Стіві.

І 2018-го з’явилися перші фанатські фото, зроблені на виході зі студії. Щось явно розпочалося.

У 2019-му старий приятель Ді Снайдер із Twisted Sister взяв на себе роль стихійного прес-секретаря команди та став розповідати на кожному кроці: гурт – є, альбом – буде!!!

ACDC Power Up

7 жовтня 2020 року вийшов сингл Shot In The Dark. Цього ж дня з’явилися офіційні знімки нового складу (Філ Радд — барабани, Кліфф Вільямс — бас-гітара та бек-вокал, Стіві Янг — ритм-гітара та бек-вокал, Ангус Янг — лід-гітара, Брайан Джонсон — вокал) та було оголошено назву нового, 17-го студійного альбому AC/DC Power Up. Усі дванадцять пісень написали Ангус і Малькольм Янги.

Сьогодні, 13 листопада, у п’ятницю (а як же!) альбом побачив світ.