Брайан Мей про Джона Дікона: Він все ще є частиною механізму Queen

Брайан Мей в інтерв’ю британській газеті The Guardian розповів про стосунки з бас-гітаристом Queen Джоном Діконом, який вирішив не продовжувати гастролювати під вивіскою Queen з новими вокалістами та пішов із групи у 1997 році.

Не думаю, що можу вдаватися до деталей — ми маємо поважати той факт, що Джон вибрав непублічне життя — але він, як і раніше, є частиною механізму групи. Якщо потрібне якесь важливе рішення з погляду бізнесу, воно завжди проходить через Джона. Це не означає, що він розмовляє з нами — зазвичай цього не робить, — але тим чи іншим способом він підтримує зв’язок з нами. Він, як і раніше, багато в чому є частиною Queen.

Brian May John Deacon

Пояснюючи причину відходу бас-гітариста з групи, Брайан уточнив, що Джон завжди був дуже чутливим до стресу. Тому смерть Фредді Меркьюрі стала йому особливо сильним ударом.

Ми всі тяжко переживали смерть Фредді, але я думаю, що особливо тяжко довелося Джону. У 1996 році ми разом зробили пару речей: записали No One But You — пісню, яку я написав про Фредді, коли ми встановлювали йому пам’ятник у Монтре в Швейцарії — і дали один виступ у Парижі. Це було відкриття балетного сезону приголомшливою новою постановкою Моріса Бежара на музику Моцарта та Queen. Ми грали з Джоном на басу, і Елтон Джон співав із нами. Того вечора Джон просто глянув на нас і сказав: «Я більше не можу». Ми знали, що йому як мінімум потрібна перерва, але, як виявилося, вона так і не повернулася.

Нагадаємо, що Брайан Мей цього року отримав лицарський титул від короля Великої Британії Карла III. Церемонія відбулася у Букінгемському палаці у Лондоні 14 березня.