Французький гурт Ninja Cyborg подав до суду на Rammstein

Французька група Ninja Cyborg подала до суду на Rammstein і стверджує, що трек Deutschland гігантів німецького металу є плагіатом їх пісні The Sunny Road.

Як повідомляє Day FR Euro, Ninja Cyborg подали документи до Апеляційного суду Парижа після того, як попередній позов було відхилено у 2021 році. У апеляції цитується музичний експерт Річард Дюбуньон, який каже, що Rammstein «добровільно запозичив риф та інші мелодичні елементи» з The Sunny Road і додав, що є «занадто багато подібностей» і що це «безсумнівно» плагіат.

Раніше шанувальники Rammstein звинувачували Ninja Cyborg у крадіжці ідеї у німецького гурту, але пісня французького гурту була випущена в 2018 році – за рік до того, як Deutschland з’явилася як початковий трек на однойменному альбомі Rammstein 2019 року.

У відповідь на звинувачення фанатів Rammstein у 2020 році Марк Ботте з Ninja Cyborg сказав: «Мені не подобається Rammstein і я не слухаю цю групу. Я створив цей риф. Я дуже добре знав, що я не не плагіатував їх».

Ботте додав, що коли шанувальники Rammstein вказали на схожість, він спочатку подумав, що, можливо, випадково написав подібний риф до старого треку Rammstein. Коли гурт дізнався, що їхня пісня була випущена раніше, ніж Rammstein, вони вирішили подати позов до суду.

Rammstein 1

При подачі судової апеляції, Ninja Cyborg прокоментували свої дії французькому виданню Le Nouvel Obs: «Ми хочемо, щоб цей твір був визнаний нашим і щоб ми більше не витрачали життя як художники, постійно виправдовуючи себе».

Справа має бути розглянута Палатою інтелектуальної власності Паризького судового суду у вересні.