Помер Девід Кросбі, учасник гуртів The Byrds та Crosby

У віці 81 року помер американський музикант, вокаліст та гітарист Девід Кросбі. Його називають одним із піонерів американського фолк-року. Кросбі був двічі введений у Зал слави рок-н-ролу як співзасновник гурту The Byrds і учасник тріо Crosby, Stills & Nash.

David Crosby

Конкретна причина смерті поки що не розголошується. Відомо, що музикант тривалий час хворів. Новина про смерть чоловіка підтвердила журнал Variety дружина музиканта.

Девід був безстрашним як у житті, і у музиці. Він залишає після себе неймовірну спадщину у вигляді прекрасної музики, через яку він розповідав про свій розум, серце і пристрасть, – прокоментував напарник музиканта Crosby, Stills & Nash Грем Неш.

Для багатьох смерть Кросбі стала несподіванкою. Артист був активний у соціальних мережах до останніх днів життя. За день до смерті він опублікував у Twitter іронічний твіт про рай:
Я чув, що це місце переоцінене.

Кросбі став співзасновником The Byrds у 1964 році разом із Роджером МакГуїном та Джином Кларком. Група набула значної популярності в США за новаторське в ті роки звучання, в якому об’єдналися вплив The Beatles та інших груп «британського вторгнення» з традиціями американського фольку. Кросбі був у групі до 1967 року. За цей час колектив записав п’ять платівок. 1972-го Кросбі повернувся до гурту і спродюсував їхній фінальний альбом «Byrds».

1968-го утворилося тріо Crosby, Stills & Nash. На живих виступах до Кросбі, Стівена Стілза і Грема Нешу часто приєднувався також Ніл Янг. У форматі квартету було записано і три студійні альбоми. П’ять платівок Crosby, Stills & Nash набули платинового статусу в США. А дебютний альбом у форматі Crosby, Stills, Nash & Young “Déjà Vu”, що вийшов 1970-го, розпроданий у всьому світі тиражем майже 15 мільйонів копій. Тріо є однією з найкомерційніше успішних груп 1970-х.

У дискографії Кросбі також чотири альбоми у дуеті з Гремом Нешем, два альбоми у складі джаз-рок гурту CPR та вісім сольних платівок. Остання з них For Free вийшла в 2021 році.

Протягом багатьох років Кросбі боровся з наркотичною залежністю, що періодично ставало приводом для гучних заголовків в американській пресі. У 1985 році він провів дев’ять місяців у в’язниці після пред’явлення судового звинувачення у зберіганні наркотиків та нелегальному володінні зброєю. І це був не єдиний випадок висунення подібних звинувачень у його бік.