Depeche Mode випустили альбом Memento Mori

Depeche Mode презентували свій п’ятнадцятий альбом Memento Mori – перший, випущений після смерті Енді Флетчера.

Загалом на платівку увійшло 12 треків. Мартін Гор розповів про те, як розпочиналася робота над альбомом:
Ми розпочали роботу над цим проектом на початку пандемії, і його теми були надихнуті тим часом. Після смерті Флетча ми вирішили продовжити, оскільки впевнені, що саме цього він хотів би, і це справді додало проекту додатковий рівень сенсу.

Дейв Гаан в інтерв’ю британському виданню NME уточнив, що Флетчер не встиг почути жодної з нових пісень.
Він так і не почув нічого з цього, і мені дуже сумно, бо на цьому альбомі є пісні, про які я знаю, що він сказав би: Це найкраще, що в нас було за останні роки. Я також прямо уявляю, як він сказав би: «Невже кожна пісня має бути про смерть?!»

В офіційному прес-релізі гурт так описав свою нову повноформатну роботу:
12 композицій альбому складають разом велику різноманітність настроїв і текстур, від зловісного початку до заключної рішучості, охоплюючи діапазон від параної і одержимості до катарсису та радості, і торкаючись незліченну кількість точок між.

Додамо, що співавтором чотирьох треків з платівки “Ghosts Again”, “Don’t Say You Love Me”, “My Favoritу Stranger” та “Caroline’s Monkey” став Річард Батлер, вокаліст і лідер іншого культового британського гурту 1980-х The Psychedelic Fu. Ще дві пісні, написані разом із Батлером, до альбому не увійшли, але будуть випущені пізніше цього року. Спочатку Мартін Гор хотів випустити цей матеріал окремо, з вокалом самого Батлера, але потім вирішив використати для альбому депешів. У цьому сенсі це теж перший у своєму роді альбом Depeche Mode.

Я ніколи не писав ні з ким за межами гурту в нашій історії, – розповів Мартін Гор. — Річард зв’язався зі мною приблизно у квітні 2020 року, просто написавши повідомлення: «Нам слід разом написати кілька пісень». Я попросив ідеї, і він надіслав мені кілька рядків, я поклав їх на музику, і ми почали доопрацьовувати ці начерки. У результаті вийшло сім пісень. Нам не сподобалася найперша, але решта шість була настільки гарною, що я подумав, що було б необачно випускати їх у рамках сайд-проекту. Вони просто не отримали б такого охоплення, якби їх випустять Depeche.

На підтримку платівки до прем’єри альбому вийшов лише один кліп на перший сингл Ghosts Again. Режисером, звісно, виступив постійний творчий соратник гурту Антон Корбайн.

21 березня гурт виконав сингл у вечірньому шоу Джиммі Кіммела на американському телеканалі ABC.

Послухати платівку вже можна на нашому телеграм каналі, а також в ефірі онлайн радіо Rock FM.