Барабанщик Rammstein опублікував звернення у зв’язку зі скандалом навколо гурту

Барабанщик Rammstein Christoph Schneider опублікував у своїх соціальних мережах звернення до шанувальників у зв’язку зі скандалом навколо гурту. Німецька поліція порушила кримінальну справу на Тілля Ліндеманна після звинувачень у сексуалізованому насильстві та домаганнях. Шнайдер зізнався, що ситуація, що склалася, його шокувала. Він розповів, що останніми роками Тілль Ліндеманн віддалився від решти учасників Rammstein.

Дорогі фанати, я хотів би поділитися з вами своїми емоціями та думками. Звинувачення, висунуті в останній тиждень, глибоко вразили нас як групу і мене як людину. Я шокований тим, що було опубліковано в соц. мережах і в пресі про Тілла. Я не думаю, що сталося щось моторошне і виходить за межі. Я ніколи не спостерігав і не чув нічого подібного. Все, що я дізнався про вечірки Тілля, — що їх організовували дорослі люди, які влаштовували їх між собою. І все-таки, мабуть, відбулися якісь речі, які я не вважаю нормальними, хоч і з юридичного погляду все гаразд.
Тим не менш, для мене важливо наголосити: будь-який гість, який перебуває за лаштунками, може вільно повернутися до фан-зони. Всі пляшки запечатані та відкриваються на очах у фанатів, або вони відкривають їх самі. Вода та закуски доступні в будь-який час, як служба безпеки та медичний персонал. Ми всі хочемо, щоб фанати на наших концертах почувалися безпечно. Мені шкода чути від деяких, що вони не почуваються комфортно. У нас найпрекрасніші фанати у світі, і всі вони заслуговують на поважне ставлення. Я вибачаюсь усім, хто почував себе небезпечно.
Що стосується Шелбі, то вона теж заслужила гарного проведення часу і прекрасного вечора.

Для нас також важливо, щоб вечірки Тілля не плутали з вечірками Rammstein. В останні роки Тілль віддалився від нас, створивши власний кокон. Зі своїми людьми, тусовками та проектами. Це дуже засмучує мене. Я вірю Тіллю, коли той каже, що хоче добре провести час із своїми людьми. Однак уявлення про ці вечірки сильно спотворилися. Можливо, бажання та очікування жінок, які виступили із заявою, не справдилися. Судячи з заяв, багато хто почував себе некомфортно і в патовій ситуації, яку неможливо було контролювати. Мені щиро шкода, і я співчуваю всім.

Але я не хочу, щоб весь цей скандал навколо гурту перетікав у крайнощі.
Я бажаю спокою та врівноваженості, у тому числі й у нашій групі. І ми всі разом. Усі шестеро.

Додамо, що стало відомо про те, що після появи відомостей про офіційне розслідування з боку німецьких правоохоронних органів лейбл Universal Music Germany призупинив маркетингову та рекламну діяльність для групи Rammstein.

«Звинувачення проти Тілля Ліндеманна шокували нас, і ми з великою повагою ставимося до жінок, які так сміливо висловилися у цій справі» -йдеться в заяві лейблу.

На Тілля Ліндеманна порушили кримінальну справу, повідомляють німецькі ЗМІ. Прокуратура Берліна розпочала розслідування щодо лідера групи Rammstein після звинувачень у сексуальних домаганнях. Стаття 177 КК ФРН, за якою ведеться розслідування, — насильницькі дії сексуального характеру, примус до сексу, зґвалтування. Можливе покарання за статтею — від півроку до п’яти років ув’язнення. В основу справи були показання двох жінок.

Нагадаємо, що першою звинувачення у бік Ліндеманна висунула шанувальниця гурту з Ірландії Шелбі Лінн після концерту у Вільнюсі. Вона побувала на закритій вечірці з Тіллем Ліндеманном, яка розпочалася перед концертом, де, як стверджує дівчина, до її напою було підмішано наркотики. Потім німецька телекомпанія NDR та таблоїд Süddeutsche Zeitung випустили репортаж із новими свідченнями більше десятка жінок.

Після цього з вокалістом Rammstein розірвало контракт видавництво Kiepenheuer & Witsch, яке випускало книги його віршів.

Самі Rammstein випустили дві заяви у зв’язку із ситуацією, у першій відкинувши можливість того, що подібне могло статися в оточенні групи. У другому, підтвердивши, що сприймають ситуацію серйозно та просять утриматися від упереджених суджень.

Публікації останніх днів викликали збуджену реакцію та питання у публіки та особливо у наших фанатів. Звинувачення дуже сильно вдарили по всіх нас, і ми ставимося до них дуже серйозно. Ми говоримо нашим шанувальникам: для нас важливо, щоб ви відчували себе комфортно та безпечно на наших шоу – перед сценою та поза нею. Ми засуджуємо будь-які види зазіхань, і просимо вас: не займайтеся публічним упередженням будь-якого роду проти тих, хто висунув звинувачення. Ви маєте право на свою точку зору. Але ми, група, також маємо право — не зазнавати упереджених міркувань у свій бік.

Також відомо, що Тілль Ліндеманн звернувся до послуг адвокатів. Юридична фірма Schertz Bergmann підтвердила, що представляє інтереси музиканта, і планує виступити з позовами у відповідь про наклеп у бік жінок, які висунули звинувачення.

Різні жінки висунули серйозні звинувачення проти нашого клієнта. Ці твердження без винятку не відповідають дійсності.

Німецьке видання Bild повідомляло, що Rammstein обговорювали можливий розпуск гурту. Нині колектив перебуває у європейському турі.