Помер басист раннього складу The Beatles Chas Newby

У віці 81 року помер бас-гітарист раннього складу The Beatles Чарльз “Чес” Ньюбі. Він грав у групі короткий час наприкінці 1960 року. Повідомлення про його смерть з’явилося у соцмережах легендарного ліверпульського клубу The Cavern Club, з виступів у якому розпочинали свій шлях до слави The Beatles.

Chas Newby

Ньюбі підміняв бас-гітариста Стюарта Саткліффа на концертах «бітлів» в Англії в грудні 1960 після їх повернення з Гамбурга. На той час у Чарльза були канікули в університеті. Джон Леннон запропонував йому продовжити грати разом з The Beatles, коли вони вдруге зібралися їхати до Гамбурга, але Ньюбі відмовився, вирішивши продовжити навчання. Пізніше з групою возз’єднався Саткліфф, але залишив склад остаточно у липні 1961-го. Тоді Полу Маккартні довелося змінити гітару на бас.

Цікавий факт, що саме Ньюбі був першим басистом-лівшою у складі The Beatles, а не Пол Маккартні.

В інтерв’ю газеті Sunday Mercury у 2012 році Чарльз згадував:
Я ніколи не розглядав музику як засіб для існування. Всі ми на той час думали, що робитимемо зі своїм життям, хтось збирався стати викладачем, хтось займатися наукою чи ще чимось. Я хотів зайнятися хімією. Джон, Пол та Джордж просто хотіли бути музикантами. Але я відіграв чотири концерти і за тиждень повернувся до навчання в коледжі.

З 2016 по 2022 роки Ньюбі також грав у складі The Quarrymen – групи, заснованої Джоном Ленноном в 1956 році і стала предтечею The Beatles. Проект возз’єднався у реформованому складі у 1994 році.