Гурт Foo Fighters випустив альбом But Here We Are

Гурт Foo Fighters випустив свій 11-й альбом «But Here We Are». Платівка стала першою після смерті барабанщика Тейлора Хокінса. Диск присвячений його пам’яті, а також пам’яті матері Дейва Грола Вірджинії. Вона померла влітку 2022 року у віці 84 років. Третій альбом поспіль гурт записує разом із продюсером Грегом Керстіном.

Дейв Грол сам записав барабанні партії для альбому. У пісні Show Me How на бек-вокалі донька Дейва Вайолет. Також на альбом увійшла найдовша в кар’єрі гурту 10-хвилинна пісня The Teacher. Вона прямо присвячена матері Дейва Вірджинії, яка працювала вчителькою понад 30 років. Анонсуючи платівку, Foo Fighters описали її як «брутально чесну і емоційно відверту відповідь» на все, що група пережила за останній рік, «свідчення зцілюючої сили музики, дружби та сім’ї». Також альбом характеризується як «перший розділ у новому житті групи». Це підкреслюється і білою обкладинкою, на якій ледь помітна назва платівки — немов музиканти починають усе з аркуша. А ще звук “But Here We Are” багато в чому відсилає до ранніх альбомів групи з 1990-х – Дейв Грол і компанія ніби повертаються до витоків, щоб із вихідної точки знову почати рухатися вперед. Критики вже називають альбом одним із найкращих у кар’єрі гурту.

Перед релізом альбому Foo Fighters назвали ім’я нового барабанщика, який замінить Тейлора Хокінса на концертах гурту. Ним став Джош Фріз, один із найшанованіших сесійних барабанщиків на рок-сцені в останні 20 років. Він здобув першу популярність у складі каліфорнійської панк-групи The Vandals, де грає з 1989 року до цього дня. Але вже в 1990-х став затребуваним сесійним барабанщиком, який виручав багато відомих гуртів, як у студії, так і під час турів. Грав з Guns N’ Roses, Стінгом, Брюсом Спрінгстіном, The Offspring, Nine Inch Nails, Paramore, Авріл Лавін, Suicidal Tendencies, Evanescence, 3 Doors Down, Робом Зомбі, Static-X, був учасником супергрупи A Perfect Circle. Разом із Foo Fighters грав минулого року на концерті пам’яті Тейлора Хокінса на лондонському стадіоні Уемблі.

Послухати альбом можна у нашій Telegram спільноті та в ефірі онлайн радіо Rock FM.