Помер гітарист Gary Rossington – останній з оригінального складу гурту Lynyrd Skynyrd

5 березня у віці 71 року помер гітарист Гері Росінгтон — єдиний учасник оригінального складу американського гурту Lynyrd Skynyrd, що залишався живим, класиків південного року. Причина смерті не розголошується. У музиканта були проблеми із серцем. 2015-го він вперше пережив серцевий напад, 2021-го — екстрену операцію на серці.

Gary Rossington

З глибоким співчуттям та сумом ми повинні повідомити, що сьогодні ми втратили нашого брата, друга, члена сім’ї, автора пісень та гітариста Гері Росінгтона. Гері зараз зі своїми братами по Skynyrd та сім’єю на небесах і грає красиво, як завжди, – з’явилося повідомлення у соціальних мережах Lynyrd Skynyrd.

Россінгтон був єдиним учасником Lynyrd Skynyrd, який брав участь у записі всіх альбомів гурту. Колектив був заснований ним у 1964 році разом із басистом Ларрі Янструмом та барабанщиком Бобом Бернсом після того, як до них приєднався вокаліст Ронні Ван Зант. Дебютний альбом Lynyrd Skynyrd вийшов у 1973-му і гурт одразу став одним з головних популяризаторів південного року (сатерн- або саузерн-рок) з такими помітними хітами, як Free Bird, Simple Man, Sweet Home Alabama та іншими.

У 1977 році, після виходу п’яти альбомів, Lynyrd Skynyrd потрапили в авіакатастрофу, в якій загинули вокаліст Ронні Ван Зант, гітарист/вокаліст Стів Гейнс, бек-вокалістка Кессі Гейнс, старша сестра Стіва. Після цього трагічного інциденту гурт був розпущений, але реформований 1987-го з братом Ван Занта Джонні на вокалі. Нова інкарнація Skynyrd сьогодні встигла додати ще дев’ять повноформатних платівок до загальної дискографії групи.

Крім Lynyrd Skynyrd у Росінгтона був і власний гурт The Rossington Band, з яким він випустив три альбоми. У 1980-х з іншим гітаристом Skynyrd Россінгтон записав два альбоми у складі проекту Rossington Collins Band.