Гітарист Мік Марс подав до суду на Mötley Crüe, звинувативши їх у використанні фонограми

Гітарист Мік Марс, який залишив восени 2022 року концертний склад Mötley Crüe, як раніше стверджувалося, за станом здоров’я, подав судовий позов проти решти учасників групи. Про це стало відомо 6 квітня. Претензії в першу чергу фінансові, але також Мік звинувачує Mötley Crüe у використанні фонограми в рамках «The Stadium Tour», що ще триває. Раніше про наявність цих претензій у Марса розповідав барабанщик Кармін Еппіс, за що отримав жорстку відповідь у соцмережах від Ніккі Сікса.

Mick Mars Motley Crue Tommy Lee Nikki Sixx Vince Neil

Як стверджує Марс, Ніккі Сікс, як лідер групи, знаючи заздалегідь, що Марс через стан здоров’я розглядає ці гастролі, як останні в кар’єрі, готувався до того, щоб дискредитувати його, а потім після звільнення залишити без фінансових відрахувань. За заявою Марса, частка його відрахувань від прибутку групи була знижена з 25 до 5 відсотків після того, як він припинив гастролі у складі Mötley Crüe. При цьому він також стверджує, що рішення вийти з туру було не власним. За його словами, цьому передували збори всього складу групи, де його вирішили виключити зі складу в односторонньому порядку з подальшим позбавленням можливості брати участь в управлінні фінансовими активами групи.

Сікс дав зрозуміти Марсу, що вважає пропозицію [5 відсотків] щедрим і що Марс після 41 року поспіль у групі не заслуговує нічого в майбутньому. Як «брати» Марса по групі, з якою він провів 41 рік разом, відреагували на трагічну заяву Марса [про завершення концертної діяльності]? Вони скликали екстрені збори акціонерів основної компанії-юридичної особи, яка управляє доходами групи, щоб вигнати Марса, звільнити його з посади одного з директорів та відібрати його фінансову частку. Коли Марс не захотів йти тихо, його спробували виписати зі складу управлінців ще шести компаній-юридичних осіб, які належать до групи.

Протягом більшої частини нещодавнього перебування в групі Сікс також постійно переконував Марса в тому, що у нього [Марса] якась когнітивна дисфункція і що його гра на гітарі не відповідає вимогам, стверджуючи, що Марс забуває акорди та іноді починав грати під час концертів Не ті пісні, наполягаючи, що багато шанувальників скаржаться безпосередньо на помилки Марса. За іронією, 100% басових партій Сікса були нічим іншим, як заздалегідь записаною фонограмою. Було задокументовано, як Сікс хитає кулаком у повітрі своєю рукою, доки грала партія басу. Фактично, значну частину вокалу [Вінсу] Нілу також було попередньо записано. Навіть деякі барабанні партії [Томмі] Лі були заздалегідь записані. Деякі фанати звернули увагу на ситуацію, коли Лі ще йшов до своєї ударної настанови, але вже почала звучати його барабанна партія.

У заяві Mötley Crüe назвали претензії гітариста жалюгідними і абсолютно необґрунтованими.

У 2008 році Мік проголосував і підписав угоду, в якій він і всі інші учасники групи погодилися, що «за жодних обставин жоден акціонер, що йде у відставку, не має права на отримання будь-яких грошей, пов’язаних з живими виступами». Після останнього туру Мік офіційно залишив концертний склад Mötley Crüe. Незважаючи на те, що група нічого не винна Міку, а Мік заборгував групі мільйони авансів, які він не повернув, група запропонувала Міку щедрий компенсаційний пакет. Під впливом свого менеджера та адвоката Мік відмовився і вирішив подати цей потворний публічний позов.

Такі ж сумні його заяви про живі виступи групи. Mötley Crüe завжди виконують свої пісні наживо, але під час останнього туру Мік важко згадував акорди, грав не ті пісні і робив постійні помилки, які призвели до його відходу з групи. Є кілька заяв від членів команди, яка обслуговує концерти гурту, які свідчать про це. Група зробила все, щоб захистити Міка, намагалася тримати ці питання в таємниці, щоби вшанувати його пам’ять і спадщину. На жаль, Мік вирішив подати цей позов, щоб очорнити гурт. Група відчуває співчуття до Міку, бажає йому всього найкращого і сподівається, що він зможе отримати найкраще керівництво своїх радників, якими рухає жадібність.

До свого звернення музиканти справді доклали сім заяв зі скаргами на рівень гри Міка від техперсоналу, який обслуговує концерти Mötley Crüe.

В інтерв’ю журналу Variety Марс парирував, заявивши, що решта учасників намагалася вигнати його ще з кінця 1980-х. А вперше почали методично переконувати його у проблемах із пам’яттю ще 10 років тому.

Ці хлопці робили плани за моєю спиною з 1987 року, намагаючись мене замінити. Вони не змогли цього зробити, бо я гітарист. Я допоміг створити цю групу. Це група, ім’я якої я вигадав, мої ідеї, мої гроші, які я вкладав, щоб створити цю групу. Протягом багатьох років вони наполягають на тому, що в мене погана пам’ять. І це повна, неадекватна нісенітниця. Десь у 2012 році, коли вони вперше почали говорити, що маю погану пам’ять і я забуваю пісні, я прийшов додому і побачив усіх своїх лікарів, бо я стежу за своїм здоров’ям, бо я старий ублюдок. У менеджменті групи були п’ять чи шість вухлих хлопців, які переконували мене в моїх проблемах із головою, коли всі мої лікарі говорили: «З тобою все гаразд». І тепер вони все ще грають зі мною у цю гру. Я не можу точно це стверджувати, але я маю досить сильне відчуття, що вони хотіли, щоб я пішов. Тому що вони хотіли цього з давніх-давен. Мене це просто засмучує. Я дуже засмучений, що вони так поводяться, коли я роками допомагав цим ублюдкам залишатися на плаву. Думаю, ці хлопці сподіваються, що я просто здамся та замовчу. Тому що я це багато разів. Але, вибачте, те, що я допомагав будувати 41 рік, ви в мене не заберете. Я дуже багато працював для цього.

На початку березня Ніккі Сікс заявив, що хотів би, щоб Mötley Crüe продовжували давати концерти як мінімум до 2031 року, коли виповниться 50 років з моменту утворення гурту.

У нас з Томмі та Вінсом була така розмова. Я запитав: «Що ви, хлопці, робитимете наступні вісім років?» І всі сміються: “Я не знаю”. Я сказав: «Чому нам просто не продовжити? Давайте дістанемося до 50-річного ювілею».