Jethro Tull анонсували альбом RökFlöte

Легенди британського прогресивного та арт-року Jethro Tull анонсували свій 23-й альбом. Платівка, що отримала назву RökFlöte, вийде 21 квітня, через рік після релізу альбому The Zealot Gene, який став першим альбомом гурту за 18 років. Новий альбом, до якого увійшли 12 треків, лірично стане зануренням у скандинавську язичницьку міфологію, а музично, як можна здогадатися за назвою, посвятою флейті та її можливостям як рок-інструмент. Гра Ian Anderson на флейті — одна з характерних рис музики Jethro Tull, які зробили групу культовою.

Разом з анонсом гурт поділився синглом Ginnungagap та анімованим кліпом на нього.

Коментар Іена Андерсона:
Назва цього альбому зазнала однієї чи двох невеликих змін на шляху. Я почав з ідеї переважно інструментального альбому для рок-флейти. Коли об’єкт посвяти альбому з’явився сам собою, мене залучив термін «Рагнарок» із скандинавської міфології — їхня версія апокаліптичного кінця світу чи біблійного Армагеддону. Сценарій «фінального протистояння» поширений повсюдно і притаманний, наприклад, індуїзму, християнству та ісламу. «Рагнарек» перекладається як «доля богів», частина rök у слові означає долю, курс, напрямок, із міцно закріпленим умлаутом у слові через німецьке походження давньоскандинавської мови. Тому і флейта стала «Flöte» відповідно до такого правопису. Я просто не можу проґавити чудову нагоду для гарного і законного умлауту.

Нагадаємо, що спочатку журналісти розповсюджували припущення, що торішній альбом The Zealot Gene буде фінальною платівкою в кар’єрі Jethro Tull, але вже в лютому 2022-го Ієн Андерсон заявив про старт роботи над наступною платівкою.

Очевидно, що в моєму віці час закінчується, і мені пощастило, що я ще активний, розумово і фізично дієздатний. Але це не триватиме вічність, — пояснив він такі активні темпи роботи.