Jethro Tull презентували свій 23-й альбом RökFlöte

Легенди британського прогресивного та арт-року Jethro Tull презентували свій 23-й альбом RökFlöte. Лонгплей вийшов лише через рік після релізу альбому «The Zealot Gene», який став першим альбомом гурту за 18 років.

Jethro Tull 2023

Коментар Ian Anderson:
Назва цього альбому зазнала однієї чи двох невеликих змін на шляху. Я почав з ідеї переважно інструментального альбому для рок-флейти. Коли об’єкт посвяти альбому з’явився сам собою, мене залучив термін «Рагнарок» із скандинавської міфології — їхня версія апокаліптичного кінця світу чи біблійного Армагеддону. Сценарій «фінального протистояння» поширений повсюдно і притаманний, наприклад, індуїзму, християнству та ісламу. «Рагнарек» перекладається як «доля богів», частина rök у слові означає долю, курс, напрямок, із міцно закріпленим умлаутом у слові через німецьке походження давньоскандинавської мови. Тому і флейта стала «Flöte» відповідно до такого правопису. Я просто не можу проґавити чудову нагоду для гарного і законного умлауту.

Послухати альбом можна в нашому телеграм-каналі та в ефірі онлайн радіостанції Rock FM.

Нагадаємо, що спочатку журналісти розповсюджували припущення, що торішній альбом The Zealot Gene буде фінальною платівкою в кар’єрі Jethro Tull, але вже в лютому 2022-го Ієн Андерсон заявив про старт роботи над наступною платівкою.

Очевидно, що в моєму віці час закінчується, і мені пощастило, що я ще активний, розумово і фізично дієздатний. Але це не триватиме вічність, — пояснив він такі активні темпи роботи.