John Fogerty відновив права на пісні Creedence Clearwater Revival

Через 50 років спроб досягти цього, John Fogerty нарешті відновив права на пісні Creedence Clearwater Revival. Він викупив їх у компанії Concord Records.

John Fogerty

Ще на зорі своєї кар’єри, в 1967 році, Джон підписав грабіжницький контракт із продюсером Солом Заєнцем. Музикант віддавав Солу всі права на всі пісні та на назву гурту, а натомість кожен із учасників отримував зарплату (аж у сто доларів на тиждень!). Заєнц зірвав куш після успіху Creedence Clearwater Revival, заробив на цьому мільйони і став одним із найвпливовіших продюсерів Голлівуду, на його рахунку — наприклад, «Політ над гніздом зозулі» та «Амадей» Мілоша Формана. Фогерті, у свою чергу, насилу пішов з його лейбла Fantasy Records, але так і не отримав права на свої пісні назад. Музиканти через невдалі інвестиції Заєнца зазнали значних збитків, а в 1980-х продюсер зовсім подавав до суду на Фогерті, намагаючись відсудити у нього суму збитків у 140 мільйонів доларів і фактично звинувативши Фогерті в плагіаті на самого себе. Ох вже ці юридичні хитрощі! На щастя, цей суд Заєнц програв. Фогерті потім відшкодував свої витрати на адвокатів зустрічним позовом і присвятив цим судовим суперечкам кілька пісень із сольного альбому «Centerfield».

1995-го Заєнц продав свій лейбл компанії Concord, Фогерті уклав з ними більш-менш вигідний контракт, але тільки зараз, через 55 років, зумів домовитися про повернення собі прав на весь бек-каталог «Кріденс»! Тепер йому вирішувати, хто і як може їх виконувати чи використовувати у рекламі. Хоча на аудіоносителях їх видає, як і раніше, Concord, але вже з доброї волі Джона.

Із січня цього року я знову володію своїми піснями. Я думав, що це ніколи не стане можливим. Через 50 років я нарешті возз’єднався зі своїми піснями. Я також можу сам вирішувати те, де та як використовуються мої пісні. До цього року я ніколи не міг цього зробити — не приховуючи щастя та задоволення від того, що сталося, написав у Twitter музикант.