Гітару Курта Кобейна з кліпу Smells Like Teen Spirit продали за 4,5 мільйона доларів

Гітару Курта Кобейна з кліпу Smells Like Teen Spirit продали за 4,5 мільйона доларів на аукціоні. Торги провів аукціонний будинок Julien’s Auction 20-22 травня 2022 року в Hard Rock Café у Нью-Йорку.

Стартова ціна Fender Mustang 1969 випуску становила 600 тисяч доларів. Kurt Cobain використовував інструмент під час запису альбомів Nirvana Nevermind та In Utero і не раз з’являвся з нею на концертах гурту.

Покупцем знаменитої гітари зрештою став бізнесмен Джим Ірсей з Індіанаполіса, власник спортивного клубу Indianapolis Colts. Фінальна ціна – 4 550 000 доларів. Родичі Курта заявили про те, що пожертвують частину засобів благодійної ініціативи Colts Kicking The Stigma, яка займається підвищенням поінформованості про проблеми психічного здоров’я.

Я дуже радий зберегти та захистити ще одну частину американської культури, яка змінила наш погляд на світ. Той факт, що частина виручки піде на наші зусилля щодо позбавлення стигми, пов’язаної з психічним здоров’ям, робить це придбання ще особливішим для мене, — прокоментував Ірсей придбання.

Також на торгах було продано й інші речі, пов’язані з лідером Nirvana. Як повідомляє російський портал Intermedia, за 375 000 доларів було продано світло-блакитний 4-дверний седан Dodge Dart 170 1965 року випуску, який є єдиним відомим автомобілем, яким керував Курт Кобейн, пішли з молотка кілька малюнків музиканта (наприклад, портрет Майкла Джексона за 87 500), NFT поношених кедів Converse (10 240) та зеленого светра (10 240).