Басист Led Zeppelin Джон Пол Джонс записав нову версію When The Levee Breaks

Екс-басист Led Zeppelin Джон Пол Джонс записав нову версію пісні When The Levee Breaks з міжнародною командою музикантів із шести країн для благодійної організації “Playing For Change”. Вперше цей блюзовий стандарт був випущений в 1929 дуетом Кансаса Джо Маккоя і Мемфіс Мінні, але найбільш відома саме версія Led Zeppelin з їх четвертого альбому, що вийшов у 1971 році.

Окрім Джонса у створенні нової інтерпретації пісні взяли участь барабанщик Jane’s Addiction, вокалістка та гітарист американського блюз-рок гурту Tedeschi Trucks Band Сьюзан Тедескі та Дерек Тракс, а також вокалісти та музиканти зі США, Аргентини, Норвегії, Нової Зеландії, Нігерії, Конго. Переосмислення вийшло цікавим — блюзовий стандарт об’єднав елементи народної музики з усього світу: Південної Америки, новозеландських аборигенів маорі, північно-європейської народності саамів, африканські ритми. А самі зйомки виконання музикантами своїх партій знято на тлі природи їхніх рідних регіонів.

Нова версія When The Levee Breaks записана для привернення уваги до благодійної ініціативи фонду “Playing For Change” під назвою Songs Around The World, яка допомагає дітям та молоді з малозабезпечених сімей у бідних країнах здобувати музичну та художню освіту.

Нагадаємо, що минулого року на Венеціанському кінофестивалі відбулася прем’єра документального фільму Becoming Led Zeppelin. Це перший авторизований документальний фільм, у зйомках якого взяли участь музиканти гурту.