Особу чоловіка з фото на обкладинці альбому Led Zeppelin IV встановили через 52 роки

Особу чоловіка з фото на обкладинці альбому Led Zeppelin IV встановили через 52 роки. Таємницю розкрив запрошений дослідник центру регіональної історії Університету Західної Англії та, за сумісництвом, великий шанувальник Led Zeppelin Брайан Едвардс.

Протягом багатьох років серед фанатів групи вівся суперечка просто про те, фотографія це чи картина. Вокаліст Роберт Плант розповідав, що придбав копію фото в антикварній лавці поряд із будинком гітариста Джиммі Пейджа у Беркширі. Але докопатися до істини, хто цей чоловік із в’язкою хмизу на спині, нікому не вдавалося.

Брайан Едвардс випадково натрапив на оригінальний, так добре йому знайомий як шанувальнику Led Zeppelin знімок під час підготовки виставки у музеї Уілтшира.

На фото — покрівельник Лотт Лонг, який народився у Мірі, Вілтшир у 1823 році. Фотографія була зроблена 1892-го, за рік до смерті чоловіка, і виявлена в альбомі під назвою «Спогади про відвідування Шафтсбері. Подарунок тітоньці від Ернеста». Ернест – це фотограф Ернест Говард Фармер (1856-1944).

Led Zeppelin створили саундтрек, який супроводжував мене з підліткового віку, тому я дуже сподіваюся, що відкриття цієї вікторіанської фотографії порадує та розважить Роберта, Джиммі та Джона Пола, — прокоментував історик свою знахідку.

Новина про відкриття поширилася якраз на річницю з моменту виходу легендарної платівки. Вона була випущена 8 листопада 1971 року. «Led Zeppelin IV», куди увійшла знаменита пісня «Stairway To Heaven», став найуспішнішим альбомом у кар’єрі гурту. У всьому світі продано понад 37 мільйонів копій платівки.