Помер співзасновник Nazareth Dan McCafferty

Помер засновник і вокаліст шотландського рок-гурту Nazareth Ден Маккаферті. Йому було 76 років.

Dan McCafferty 1

Про смерть Маккаферті повідомляється на офіційній сторінці групи. “Ден помер о 12:40. Це найсумніше оголошення, яке мені колись доводилося робити, – написав бас-гітарист Nazareth Піт Егнью. – [Дружина Маккаферті] Маріан і вся родина втратили прекрасного люблячого чоловіка та батька. Я втратив мого кращого друга, а світ втратив одного з найбільших співаків в історії”.

Dan McCafferty

Про причини смерті Маккаферті не повідомляється, проте у 2013 році співак оголосив, що припиняє регулярні виступи через проблеми зі здоров’ям. Він страждав на хронічну обструктивну хворобу легень і виразку шлунка. Маккаферті продовжував записувати музику, і його голос звучить на альбомі Nazareth 2014 року “Rock ‘N’ Roll Telephone”.

Маккаферті був одним із засновників Nazareth, яка з’явилася у шотландському місті Данфермлін у 1968 році. Він був співавтором найпопулярніших композицій рок-гурту, у тому числі “Broken Down Angel” та “Bad Bad Boy”.

Dan McCafferty 2

Втім, він не мав відношення до написання найвідомішої пісні в репертуарі Nazareth “Love Hurts”, оскільки автором цієї композиції був американський пісенник Будло Брайант, і вперше її записала група Everly Brothers 1960-го. Але саме унікальний хриплуватий вокал Маккаферті зробив її міжнародним хітом у 1974 році.