Peter Jackson: Можливо, The Beatles випустять ще “нову” музику”

Режисер Пітер Джексон вважає, що The Beatles можуть випустити ще більше “нової” музики. Саме Джексон познайомив Пола Маккартні з технологіями нейромереж, що дозволили доробити останню пісню Now And Then. Під час роботи над документальним серіалом Get Back Пол Маккартні бачив, як команда режисера використовує штучний інтелект для відновлення звуку та зображення на архівних записах. Тоді йому спало на думку, що з новими технологіями можна завершити і випустити Now and Then.

“Now And Then” – демо-запис, який Джон Леннон зробив у 1977 році. Йоко Оно передала демо Маккартні 1994 року. Її хотіли включити до збірки The Beatles «Anthology», яка вийшла 1995-го, але передумали. Тоді музикантів зупинила погана чутність вокалу Леннона на оригінальному записі.

В інтерв’ю The Sunday Times Джексон пояснив, що під час підготовки серіалу «Get Back» він та його команда працювали з 60 годинами відеозйомки та 150 годинами аудіозаписів. Все це архіви зі студійних сесій до альбому The Beatles Let It Be.

Ми можемо взяти фрагменти звідти, відокремити партії Джона та Джорджа, а потім Пол та Рінго зможуть додати приспів чи гармонії. Може вийти гідна пісня.

При цьому Джексон підкреслив, що поки що не обговорював це з Полом Маккартні. Але поява «нових» пісень The Beatles, подібних до «Now and Then», на його думку, більш ніж можлива.

Пітер Джексон став режисером кліпу на пісню Now and Then. У його створенні також були використані нейромережі. Архівні кадри у відео поєднуються зі зйомками роботи Пола Маккартні та Рінго Старра у студії, зробленими у 2023 році. І молоді Джон Леннон та Джордж Харрісон за допомогою монтажу опиняються поруч із ними в одній кімнаті. У кліп увійшли шість секунд відеозйомки The Beatles, що раніше не публікувалася, зробленої в лютому 1962 року, за вісім місяців до виходу першого синглу групи «Love Me Do». Матеріал був наданий першим барабанщиком групи Пітом Бестом.