Peter Gabriel назвав дату виходу альбому i/o

Пітер Гебрієл нарешті назвав дату виходу свого першого за 21 рік альбому з новим матеріалом i/o. Реліз повної платівки відбудеться 1 грудня на власному лейблі музиканта Real World Records. Вона стане десятою у дискографії екс-фронтмена Genesis. “i/o” – справжній довгобуд. Працювати над альбомом Пітер почав ще 1995 року, одночасно з альбомом «Up», що вийшов 2002-го. У 2010 та 2011 роках артист випустив два оркестрові альбоми «Scratch My Back» та «New Blood» з каверами та переосмисленими в іншому звучанні власними старими піснями.

Гебріел випускав нові пісні протягом усього 2023 року в дні повного місяця. Таким чином, вже можна послухати 10 пісень із нової платівки. Загалом до неї увійде 12 треків. Неопублікованими залишилися тільки завершальні композиції And Still і Live and Let Live.

Про концептуальний сенс рішення викладати пісні в повний місяць Пітер висловлювався так:
Частина того, про що я пишу цього разу, — це ідея про те, що ми, здається, здатні знищити планету, яка породила нас і що, якщо ми не знайдемо способи возз’єднатися з природою та світом природи, ми втратимо багато чого. Простий спосіб подумати про те, як ми вписуємось у все це, дивитися на небо… і місяць завжди приваблював мене.

При цьому кожна з композицій випускалася у двох різних варіантах — темному (Dark-Side) та світлому (Bright-Side) міксах, над якими працювали два різні звукоінженери. У делюкс-видання «i/o» увійдуть і темна, і світла версія пластинки, а також додаткова третя — In-Side.

Кістяк музичного складу, який працював над альбомом, добре знайомий шанувальникам Пітера — гітарист Девід Роудс, басист Тоні Левін, барабанщик Ману Катче. У кількох композиціях на різних інструментах також відіграв знаменитий продюсер Брайан Іно.

Крім того, музикант влаштував конкурс кліпів на нові пісні для художників та режисерів, які працюють з нейромережами. Всього Гебріел вибрав чотири переможці, відеороботи яких опубліковані на його Youtube-каналі. Там же можна послухати й інші вже випущені пісні із платівки.

Треклист платівки i/o :
1. Panopticom
2. The Court
3. Playing For Time
4. i/o
5. Four Kinds Of Horses
6. Road To Joy
7. So Much
8. Olive Tree
9. Love Can Heal
10. This Is Home
11. And Still
12. Live And Let Live