Peter Gabriel презентував перший за 21 рік альбом із новим матеріалом «i/o»

Пітер Гебріел презентував перший за 21 рік альбом із новим матеріалом «i/o». Реліз відбувся на власному лейблі музиканта Real World Records. Вона стала десятою у дискографії екс-фронтмена Genesis. “i/o” – справжній довгобуд. Працювати над альбомом Пітер почав ще 1995 року, одночасно з альбомом «Up», що вийшов 2002-го. У 2010 та 2011 роках артист випустив два оркестрові альбоми «Scratch My Back» та «New Blood» з каверами та переосмисленими в іншому звучанні власними старими піснями.Peter Gabriel 2023

Гебріел випускав нові пісні протягом усього 2023 року в дні повного місяця.

Про концептуальний сенс рішення викладати пісні в повний місяць Пітер висловлювався так:
Частина того, про що я пишу цього разу, — це ідея про те, що ми, здається, здатні знищити планету, яка породила нас і що, якщо ми не знайдемо способи возз’єднатися з природою та світом природи, ми втратимо багато чого. Простий спосіб подумати про те, як ми вписуємось у все це, дивитися на небо… і місяць завжди приваблював мене.

Платівка представлена у двох версіях — темному (Dark-Side) та світлому (Bright-Side) міксах, над якими працювали два різні звукоінженери. У делюкс-видання i/o увійшла додаткова третя версія — In-Side.

Кістяк музичного складу, який працював над альбомом, добре знайомий шанувальникам Пітера — гітарист Девід Роудс, басист Тоні Левін, барабанщик Ману Катче. У кількох композиціях на різних інструментах також відіграв знаменитий продюсер Брайан Іно.

Крім того, музикант влаштував конкурс кліпів на нові пісні для художників та режисерів, які працюють з нейромережами. Всього Гебріел обрав чотирьох переможців, відеороботи яких опубліковані на його Youtube-каналі.