Peter Gabriel повертається з першим за 21 рік альбомом

Peter Gabriel повернувся на початку 2023 року з новою музикою. Музикант готується до виходу свого першого за 21 рік альбому з новим матеріалом «i/o». Попередня платівка Гебріела New Blood вийшов у 2011 році і складався з оркестрових переробок старих пісень музиканта.

Peter Gabriel

6 січня Гебріел випустив сингл Panopticom і оголосив, що викладатиме по новій пісні в кожний повний місяць. Причому кожен із треків буде викладено у двох різних міксах — темному (Dark-side) та світлому (Bright Side), над якими працювали різні звукорежисери. При цьому конкретної дати релізу альбому екс-фронтмен Genesis поки не назвав.

Мені дуже подобається ця ідея підходу множинного мікшування, тому що для більшості артистів найважливішим є процес, а не результат. У певному сенсі я намагаюся відкрити те, як влаштований процес для тих, хто зацікавлений, — прокоментував музикант.

Другий повний місяць в цьому році стався 5 лютого. Цього дня було презентовано пісню «The Court». Поки що тільки в «темному» варіанті.

Про концептуальний сенс рішення викладати пісні в повний місяць:
Частина того, про що я пишу цього разу, — це ідея про те, що ми, здається, здатні знищити планету, яка породила нас і що, якщо ми не знайдемо способи возз’єднатися з природою та світом природи, ми втратимо багато чого. Простий спосіб подумати про те, як ми вписуємось у все це, дивитися на небо… і місяць завжди приваблював мене.

У записі обох композицій були задіяні басист Тоні Левін, гітарист Девід Роудс, барабанщик Ману Катче. Браян Іно зіграв на клавішних і допоміг із продюсуванням.

У травні-червні Гебріел вирушить у тур Великою Британією та іншими європейськими країнами на підтримку нової платівки.