Концерт Rammstein порушив роботу сейсмографа у науковому центрі

Rammstein знову довели, що мають найгучніші концертні шоу. І цього разу справа навіть не в гучності звуку. Шоу групи на стадіоні Фолькспаркштадіон у Гамбурзі завадило роботі дослідницького центру DESY. Назва центру розшифровується, як Німецький Електронний Синхротрон. Це найбільший у Німеччині центр дослідження фізики елементарних частинок.

Rammstein Live 2022

Лабораторія спроектована так, щоб ніякі зовнішні впливи, шуми та інші джерела коливань на дослідження та експерименти, що проходять всередині неї, ніяк не впливали. І хоча Фолькспаркштадіон знаходиться всього за два кілометри від наукового центру, ні футбольні матчі місцевого клубу «Гамбург», ні концерти інших музикантів, які проходили на спортивній арені, ніяк не впливали на роботу вчених.

17 червня 2022 року офіційний аккаунт DESY у твіттері поділився зображенням показань сейсмометра, що обслуговує джерела рентгенівського випромінювання PETRA III, на якому видно аномально великий і галасливий пік, що збігається з концертом групи Rammstein, який відбувся на стадіоні 14 червня. При цьому прилад зафіксував не звукові коливання, а поперечні коливання ґрунту, причина яких дослідникам поки що до кінця не ясна. Ймовірно, вони були викликані тупанням та стрибками фанатів або вибухами піротехніки, які завжди супроводжують виступи Rammstein.

desy twitter

Претензій до музикантів Rammstein дослідники не вміють. Представники центру навпаки з’їронізували, що Rammstein «розгойдали» прискорювач сильніше, ніж раніше цього року. У коментарях до твіту шанувальники гурту припустили, що за характером вагань можна було б спробувати відновити сітліст концерту, а також порахувати кількість глядачів, на що фізики з DESY пожартували, що це буде чудова тема для наступної дисертації.

Нагадаємо, що 29 квітня Rammstein випустили новий альбом Zeit. Перегляньте останній кліп гурту на пісню Dicke Titten з цієї платівки.