Rammstein на межі розпаду?

Група Rammstein опинилася на межі розпаду через скандал, що розгортається, зі звинуваченнями в секс-домаганнях і насильстві щодо прихильниць у бік вокаліста Тілля Ліндеманна. Про це повідомило німецьке видання Bild.

Все почалося із серії постів у Twitter від шанувальниці Rammstein з Ірландії Шелбі Лінн, яка побувала на концерті гурту у Вільнюсі. І, за її словами, була запрошена на вечірку, що передувала концерту, де був сам Тілль Ліндеманн та інші дівчата. Прихильниця зазначила, що через випитий алкоголь, запропонований Ліндеманном, їй стало погано і вона практично не пам’ятає концерту. Потім, як стверджує дівчина, в антракті концерту її знову покликали до тієї ж кімнати, де Ліндеманн запропонував їй зайнятися сексом. Але отримавши відмову, сердито відповів і вийшов із кімнати. Лінн стверджує, що протягом вечора вона мала провали в пам’яті. А повернувшись до готелю, вона виявила синці на тілі. Як і коли вона їх одержала, вона не може згадати. Лінн опублікувала знімки цих забитих місць. Протягом наступної доби її рвало і каламутило, вона зазнавала галюцинації. Дівчина висунула припущення, що в алкоголь були підмішані наркотики, і хтось із команди Rammstein міг її зґвалтувати, коли у неї були провали пам’яті. Конкретно, вона підозрює Джо Летца, барабанщик сольного складу Тілля Ліндеманна та сайд-проекту гітариста Rammstein Ріхарда Круспе Emigrate, який і підійшов до неї, коли вона чекала на початок концерту в повних рядах і запросив на вечірку з Ліндеманном.

Після появи цих звинувачень, Rammstein виступили із заявою про те, що подібні події не могли мати місце з учасниками групи чи кимось із її оточення.

Проте 2 червня телекомпанія NDR та таблоїд Süddeutsche Zeitung випустили репортаж із новими свідченнями більше десятка жінок, які розповіли схожі із Шелбі Лінн історії. У матеріалі стверджується, що Ліндеман регулярно влаштовує такі вечірки перед і після концертів, куди відбирають шанувальниць спеціально для сексу з музикантом. Представники гурту запрошують туди дівчат через Instagram (соціальна мережа належить корпорації Meta, визнаної в Росії екстремістською організацією) або обирають безпосередньо з натовпу перед концертом. Як докази наведені скріншоти листування, де дівчат просять одягнутися певним чином і надіслати фото для підтвердження перед концертом. Дві дівчини розповіли про сексуальний контакт із музикантом. До поліції вони не зверталися.

Після появи цього репортажу з Тіллем Ліндеманном розірвало контракт видавництво Kiepenheuer & Witsch, яке публікувало книги з його віршами.
На наш погляд, Тілль Ліндеманн вийшов за непорушні рамки у відносинах до жінок. Тому ми вирішили негайно припинити з ним співпрацю.

Після цього група опублікувала нову заяву у зв’язку із ситуацією:
Публікації останніх днів викликали збуджену реакцію та питання у публіки та особливо у наших фанатів. Звинувачення дуже сильно вдарили по всіх нас, і ми ставимося до них дуже серйозно. Ми говоримо нашим шанувальникам: для нас важливо, щоб ви відчували себе комфортно та безпечно на наших шоу – перед сценою та поза нею. Ми засуджуємо будь-які види зазіхань, і просимо вас: не займайтеся публічним упередженням будь-якого роду проти тих, хто висунув звинувачення. Ви маєте право на свою точку зору. Але ми, група, також маємо право — не зазнавати упереджених міркувань у свій бік.

Німецьке видання Bild повідомляє, що Rammstein обговорювали можливий розпуск гурту. Інші учасники Rammstein «вкрай незадоволені поведінкою» Ліндеманна і не хочуть бути частиною такої скандальної історії.

Вони сімейні люди і почуваються втягнутими в бруд через поведінку Ліндемана. В останні роки у групі неодноразово виникали розбіжності, — йдеться у статті.