Вчені відтворили пісню Pink Floyd за електричними імпульсами мозку слухачів

Вчені відтворили пісню Pink Floyd електричними імпульсами мозку слухачів. У 2012 та 2013 роках дослідники Дослідники Каліфорнійського університету (UC) у Берклі програвали трихвилинний фрагмент культової пісні Pink Floyd “Another Brick in the Wall (Part II)” пацієнтам з епілепсією. У мозок 29 пацієнтів було імплантовано по 2268 електродів. Вчені фіксували свідчення мозкової активності під час прослуховування композиції. Електроди виявляли як нервові сигнали, пов’язані зі словами, але й ритм, гармонію та інші музичні аспекти. Виявилося, що різні елементи музики, навіть різні інструменти реагують різні частини мозку. За допомогою цих даних дослідники розробили комп’ютерну модель реконструкції звуків з урахуванням активності мозку. Ось що в них вийшло.

Звучить трохи так, наче звук записаний під водою, але це наша перша спроба в цьому напрямку. Тепер, коли ми знаємо, як це зробити, я думаю, якби у нас були електроди, розташовані на відстані приблизно півтора міліметра один від одного, якість звуку була б набагато кращою, — прокоментував ініціатор проекту професор-невролог Роберт Найт.

Незважаючи на те, що результат схожості на оригінал, здається, не найзадовільнішим, відкриття можна назвати справжнім проривом. У майбутньому цей напрямок досліджень може допомогти створити технології для повноцінного спілкування тим, хто втратив можливість говорити через пошкодження мозку. паралічу чи з інших причин.