Ian Gillan: “Ідея про возз’єднання з Ritchie Blackmore – це крайня неповага до нинішнього складу Deep Purple”

Ian Gillan висловився в недавньому інтерв’ю іспанської радіостанції Rock FM прямолінійно висловився про можливе возз’єднання Deep Purple з гітаристом Ritchie Blackmore, на яке досі сподіваються багато шанувальників групи.

Думаю, що ідея організувати таке грандіозне возз’єднання або щось таке було б крайньою неповагою до живих, актуальних Deep Purple. Це було б жахливо. Атмосфера була б кошмарною. Це все було б штучним. Лише заради грошей і все. Тому що не залишилося між нами жодного кохання. Немає вже близькості.

Ian Gillan 2022

За словами Гіллана, фінальний відхід Блекмора з Deep Purple у 1993 році стався саме через розбіжності з людських причин, а не через неможливість знайти компроміс у подальшому музичному розвитку колективу.

Deep Purple – це сім’я, яка склалася ще до того, як я приєднався до неї. 1968-го це були Річі Блекмор, Джон Лорд, Ієн Пейс, Нік Сімпер і Род Еванс. Роджер Гловер і я приєдналися 1969-го. У проміжний період були Девід Ковердейл, Глен Хьюз і ще пара хлопців. Коли ми подорослішали, коли ми стали розсудливими і людська хімія була в порядку, ми ладнали. У нас було возз’єднання для запису альбому Perfect Strangers, але все вже було трохи по-іншому. Річі став іншим, і я думаю, що ми змінилися. Не люблю згадувати про погане. У мене просто маса фантастичних спогадів про Річі, як про чудового гітариста з поганим почуттям гумору — я маю на увазі саме поганим, злим, неприємним, але професіоналом, і, як професіонал, чудовим гарним хлопцем. Стало важко. У групі був антагонізм. Спершу мене звільнили з групи, бо я хотів більше гастролювати, а Річі був навпаки проти активних гастролей. Якось у нас була зустріч, і я висловився: «Чому б нам не поїхати до Південної Америки? Чому б нам не поїхати до Росії? Чому б нам не проїхатись із концертами по всьому світу? Ми живий гурт». А наступного дня Річі підійшов до менеджменту і сказав: «Або він чи я». Вони вибрали його. Потім вони записали альбом з іншим співаком, не можу згадати його ім’я (прим. – Мається на увазі альбом 1990 “Slaves and Masters” разом з Джо Лінном Тернер на вокалі). І звукозаписна компанія сказала: «Або ви повернете Іена до групи, або ми розірвемо договір». Так що я повернувся до Deep Purple, і Річі злетів із котушок. Йому це не сподобалося. Так що врешті-решт він пішов. Отже, у звичайних умовах, якщо продовжувати аналогію про сім’ю, тому що ми сім’я, можна подумати, що це схоже на розлучення — щось таке. Він залишив сім’ю, він пішов. Але він хотів зберегти контроль над групою після відходу. І з того часу він був скалкою в дупі. Але останнім часом справи у нас йдуть набагато краще. Я думаю, що його менеджер багато в чому винен у існуючій проблемі.

Нагадаємо, що у 2022 році після 25 років у групі залишив склад Deep Purple гітарист Стів Морс, який свого часу прийшов саме на заміну Річі Блекмору. Легендарний хард-рок колектив запросив Саймона МакБрайда, який відіграв останній тур, приєднатися до групи на постійній основі. Раніше 43-річний музикант із Ірландії співпрацював у сольних проектах з учасниками Deep Purple Іеном Гілланом та Доном Ейрі.