Знайдено невідомий концертний запис The Beatles

Через 60 років виявлено раніше невідомий концертний запис The Beatles. Годинний виступ четвірки Ліверпуля в приватній школі-інтернаті для хлопчиків Стоу в англійському Бакінгемширі, що відбувся 4 квітня 1963 року, через два тижні після виходу дебютного альбому групи «Please Please Me», був записаний на плівку 15-річним на той момент Джоном Блум. Шість десятиліть чоловік зберігав цей артефакт таємно від широкого загалу. Тепер це найраніша з відомих концертних записів The Beatles у Великій Британії.

Організував концерт один із учнів Девід Мурс, який написав із проханням виступити у школі менеджеру The Beatles Брайану Епстайну. Той попросив гонорар у 100 фунтів стерлінгів, і Мурс зібрав гроші, продавши квитки іншим школярам. Погодитися на виступ школяра Епстайна, ймовірно, змусило походження хлопчика з впливової ліверпульської родини. Родина Мурс володіла футбольним поштовим тоталізатором та торговим бізнесом Littlewoods.

Девід Магнус, асистент фотографа Дезо Хоффмана, зробив кілька знімків цього вечора.

Історична значущість запису у цьому, що вона зафіксувала момент доти, як світ захлеснуло безумство бітломанії. На виступі в школі Стоу школярі сиділи акуратними рядами та уважно слухали концерт, не перериваючи його криками та гвалдієм, що характерно для записів наступних років.

Фрагмент ефіру передачі Front Row на BBC Radio 4, під час якого включали уривки із запису концерту, опубліковано на Youtube.

У 1997 році на аукціоні в Японії було продано запис закулісної розмови учасників The Beatles після цього виступу.