Kiss

Країна: США
Роки Активності: 1973 – Даний Час
Веб Сайт: www.kissonline.com

Kiss – американська рок-група, заснована в Нью-Йорку в січні 1973 року, що грає в жанрах глем-рок, шок-рок і хард-рок і відома сценічними макіяжами її учасників, а також концертними шоу, що супроводжуються різними піротехнічними ефектами.

Найбільш відомими піснями Kiss є «Strutter» (1974), «Deuce» (1974), «Black Diamond» (1974), «Rock And Roll All Nite» (1975), «Detroit Rock City» (1976), «Beth» (1976), «Calling Dr.Love» (1976), «Christine Sixteen» (1977), «Love Gun» (1977), «I Was Made For Lovin ‘You» (1979), «I Love It Loud» ( 1982), «Lick It Up» (1983), «Heaven’s On Fire» (1984), «Hide Your Heart» (1989), «Unholy» (1992), «God Gave Rock ‘N’ Roll To You II» ( 1992), «Psycho Circus» (1998). Станом на 2016 рік мають більше сорока п’яти золотих і платинових альбомів і більше 100 мільйонів проданих записів.

Kiss бере коріння від Wicked Lester, Нью-Йоркської рок-н-рол і глем-рок-групи, створеної Джином Сіммонс (уродженцем Хайфи, Ізраїль, справжнє ім’я Хаїм Виц) і Полом Стенлі (який отримав при народженні ім’я Стенлі Харві Айзен в Квінс, Нью-Йорк 20 січня 1952). Wicked Lester, змішують різні музичні стилі, так і не добилися успіху. Вони записали один альбом, який був поставлений на полицю Epic Records, і проводили концертні виступи. Відчуваючи необхідність нового напряму для музичної кар’єри, Сіммонс і Стенлі покинули Wicked Lester в 1972 році і почали формувати нову групу.

В кінці 1972 року Джин Сіммонс і Пол Стенлі знайшли оголошення в журналі Rolling Stone, яке написав Пітер Крісс (який народився 20 грудня 1945 року у Брукліні, Нью-Йорк), бувалий ударник клубної сцени Нью-Йорка, який був вихідцем з групи Chelsea. Крісса прослухали і прийняли в оновлений склад Wicked Lester. Тріо сфокусувалася на більш жорсткому стилі року, ніж той, який грали Wicked Lester. Натхненні театральністю New York Dolls, вони також почали експериментувати з іміджем, носячи грим і різні костюми. У листопада 1972 група брала участь в прослуховуванні, організованому ним директором Epic Records Доном Елісом, в надії укласти договір на співпрацю. Хоча постановка пройшла добре, Елісу не сподобався імідж групи і стиль їх музики. Він фактично їх зненавидів, і коли вже збирався йти – його обригай брат Крісс.

У грудні 1972 року до групи приєднався гітарист Ейс Фрейли. Згідно з книгою Kiss & Tell, написаної кращими друзями Фрейли, Gordon G.G. Gebert і Bob McAdams (який акомпанував Ейсу на прослуховуванні), ексцентричний Фрейли вразив групу на першому прослуховуванні, хоча він і прийшов взутий в два різних черевика (один червоний, другий помаранчевий) і почав тільки розігріватися на гітарі, в той час як група слухала якого -то іншого гітариста. Через пару тижнів Фрейли приєднався до Wicked Lester, пізніше колектив був перейменований в Kiss.

Стенлі придумав назву тоді, коли вони разом з Симмонсом і Крісс їхали в Нью-Йорк в поїзді. Крісс згадав, що він брав участь раніше в групі Lips, тоді Стенлі запитав «А як щодо KISS?» (Джин Сіммонс згадує про це на відео Exposed). Фрейли створив текстовий логотип (де зробив літери «SS» виглядають як блискавки), коли він пішов малювати слово Kiss поверх плаката Wicked Lester біля клубу, в якому вони збиралися грати [14]. Пізніше випадково виявилася візуальна схожість цих букв-блискавок з руной Зіг, яку під час Другої світової війни використовували в своїй символіці війська СС нацистської Німеччини. У післявоєнній Німеччині дані символи вживати заборонено, тому, щоб уникнути непорозумінь, більшість альбомів групи, які вийшли після 1979 Німеччині, мали спеціальну редакцію обкладинки, в якій літери «SS» походили на дзеркально відбиті «ZZ». Чутки, які звинувачували Kiss в нацизмі, були вкрай безглуздими, тому що Джин Сіммонс – уродженець Ізраїлю, а Пол Стенлі має єврейське коріння, таким чином, два постійних учасника групи – євреї.

Згідно з іншими чутками, назва групи є акронімом від назви Knights In Satan’s Service (з англ. – «Лицарі на службі у Сатани») або абревіатурою від Keep It Simple Stupid, що насправді є акронімом програмістів і з’явилося значно пізніше, так що до Kiss як рок-групі ніколи не приписувалося. Жоден з цих чуток не має ніякої фактичної основи, і група послідовно відхилила їх.

Ідея макіяжу належала Полу Стенлі та Джину Симмонсу. Вона була прийнята позитивно і, використовуючи театральний грим, кожен учасник придумав собі свій унікальний макіяж. Явна вплив на макіяж мали захоплення учасників на зразок коміксів, фільмів жахів і т. П. Джин Сіммонс став фарбуватися в «Демона», Пітер Крісс – в «Кота», Ейс Фрейли – в «Космічного Туза» (Space Ace), а Пол Стенлі спочатку став «Зоряним Дитя» (Star Child), потім змінив імідж на «Бандита» (Bandit), але практично відразу повернувся до первісного варіанта. Макіяж кожного з учасників в перші роки зазнав численних змін. Мабуть, найбільше змінився макіяж Пітера Крісса, а найменш – макіяж Ейса Фрейли, який, придумавши свій образ, більше його не міняв.

Перший виступ Kiss відбулося 30 січня 1973 роки для трьох глядачів в клубі Popcorn Club (незабаром перейменованому в Coventry) в Квінс. У березні того ж року група записала свій перший демо з 5 пісень з продюсером Едді Крамером. Колишній ТВ-директор Білл Окойн (англ.) Рос., Бачив групу на кількох концертах влітку 1973 року, запропонував їм свої послуги менеджера в жовтні. Kiss погодилися з умовами, запропонованими їм Окойн, і підписали контракт на запис протягом двох тижнів. 1 листопада 1973 року Kiss підписали перший контракт з відомим поп-виконавцем і главою «Buddah Records» Рос. про співпрацю з його новим лейблом Emerald City Records (який незабаром був перейменований в Casablanca Records).

В кінці 1975 Casablanca майже збанкрутувала і Kiss загрожувала втрата їх контракту. Обом сторонам був життєво необхідний фінансовий прорив, щоб залишитися на плаву. Цей прорив прийняв незвичайну форму – записи живого концерту. Kiss хотіли висловити захоплення, який відчувався на їх концертах, і наснагу, яке, на жаль, для них не змогли передати їх студійні альбоми, своїм першим концертним альбомом. Випущений 10 вересня 1975 Alive! отримав золотий статус і став першим релізом Kiss, що потрапили в Топ 40 синглів – з концертною версією «Rock and Roll All Nite». Це була перша версія пісні «Rock And Roll All Nite» з гітарним соло, і цей запис успішно представила остаточну версію пісні, затьмаривши і витіснивши студійний оригінал. У пізні роки група відзначала, що додатковий шум натовпу був доданий альбому не для того, щоб обдурити шанувальників, а щоб додати більше «збудження і реалізму» в шоу.

Успіх Alive! не тільки дав Kiss прорив, якого вони шукали, але і, можливо, зберіг лейбл Casablanca, який був близький до банкрутства. Слідуючи цьому успіху, Kiss стали партнерами з продюсером Бобом Езріном, який раніше працював з Елісом Купером. Результатом став Destroyer (випущений 15 березня 1976), найамбітніший студійний альбом Kiss на сьогоднішній день. Destroyer, повний різних звукових ефектів (звук оркестру, хор хлопчиків, ударні з ліфта, вступ в стилі радіоповідомлення) відійшов від сирого і неотесаного звуку перших трьох студійних альбомів групи. У той час як альбом продавався добре і став другим золотим альбомом групи, він швидко втрачав позиції в чартах. Тільки коли балада «Beth» була випущена окремим синглом, альбом знову зробив стрибок в продажах. «Beth» зайняв позицію № 7 в чартах, і цей успіх відновив і альбом, який отримав платиновий статус до кінця 1976 року.

У жовтні 1976 Kiss з’являються на The Paul Lynde Halloween Special, виконуючи під фонограму «Detroit Rock City», «Beth» і «King of the Night Time World». Для багатьох підлітків це стало їх першим спогадом драматичного появи Kiss. У продюсуванні шоу брав участь Білл Окойн. На додаток до цієї постановки Kiss був суб’єктом короткого комедійного «інтерв’ю», яке проводив особисто Пол Лінд (англ.) Рос .. Інтерв’ю включало його висловлювання, зроблене, коли він почув імена учасників групи:
«О, обожнюю хороші релігійні групи».

Протягом наступного року були випущені ще два успішних альбоми – Rock And Roll Over (11 листопада 1976) і Love Gun (30 червня 1977). У 1977 році був також випущений і другий концертний альбом – Alive II, а саме 14 жовтня 1977 року. Всі три альбоми стали платиновими незабаром після виходу в продаж. Між 1976 і 1978 Kiss отримали 17,7 млн ​​доларів з платежів за авторське право і видання музики [24]. Опитування Gallup poll 1977 назвав Kiss найпопулярнішою групою в Америці. В Японії Kiss виконали п’ять гранд-шоу на арені Budokan, побивши попередній рекорд в чотири, утримуваний The Beatles.

У цей період продажу товарів під маркою Kiss стали істотним джерелом доходу для групи. Серед них були два коміксу, виданих Marvel (перший з яких містив фарбу, змішану з кров’ю учасників групи), ігровий автомат для гри в пінбол, ляльки, що зображували музикантів, набори косметики «Kiss Your Face Makeup», маски для Хеллоуїна, настільні ігри та безліч інших сувенірів. Між 1977 і 1979 роком продажі в світі наблизилися до 100 млн доларів.

Альбом групи Dynasty, що вийшов 22 травня 1979 року, продовжив їх платинову смугу. Альбом містив пісню, що стала згодом найбільш відомим синглом і візитною карткою групи – «I Was Made For Lovin ‘You». Пісня, що поєднує в собі елементи жорсткого року і популярною в той час музики диско, стала хітом, який увійшов в топ-10 по всьому світу. Dynasty був записаний з сесійним ударником Ентоні фігом (англ.) Рос., На прохання продюсера Вини Понсе, який сильно сумнівався в дійсності ударних навичок Пітера Крісса. Єдиним внеском Пітера Крісса в альбом Dynasty стала пісня «Dirty Livin ‘», яку він написав, зіграв на ударних і заспівав.

Оголошений як «Повернення Kiss», концертний тур Dynasty Tour відповідно до очікувань групи і менеджера повинен був перевершити всі попередні концертні тури в їх історії. Згідно з планами спільно з групою мав їздити перевізний парк розваг, виконаний в тематиці Kiss і названий Kiss World (світ Kiss), але ця ідея була закинута, так як вимагала занадто серйозних коштів і вкладень для реалізації. Концертний тур The Return of Kiss в результаті став не найуспішнішим туром в історії групи.

Така ж історія повторилася і при запису наступного альбому, а після виходу Unmasked Крісс був офіційно виключений із складу; всі ударні на альбомі, так само як і на попередньому, прописані Ентоні фігом. Але вже в травні 1980 року місце постійного ударника групи зайняв Ерік Карр. Диск мав щодо легке звучання, і в результаті вперше після Dressed To Kill команда залишилася без платини. Врятувати ситуацію був покликаний Боб Езріном, проте зроблений під його керівництвом Music from «The Elder», з великою кількістю струнних, духових і синтезаторів, був досить далекий від хард-року, але був набагато важчий, ніж попередній. В результаті Kiss втратили не тільки безлічі своїх шанувальників, але також Ейса Фрейли і Білла Окойн.

Восени 1982 року вийшов альбом Creatures of the Night, на якому група знову заграла важку музику, проте тут позначилася інерція публіки і комерційний успіх повернути не вдалося. Так само Ейс Фрейли не приймав участь у записі, хоч і значився на обкладинці як гітарист. А трохи пізніше через численні розбіжності з лідерами Kiss Джином і Полом, проблем зі здоров’ям і наркотиками, зовсім покинув групу. На його місце був узятий Вінні Вінсент, який дебютував в турі, присвяченому 10-річчю Kiss, і взяв собі сценічний образ давньоєгипетського бога.

У 1983 році для порятунку своєї популярності Kiss зробили рішучий крок – вони вперше з’явилися на публіці без гриму. Ця акція принесла дивіденди, і альбом Lick It Up повернув команду на платинові рубежі.

Три наступних альбому, як і Creatures of the Night, витримані в стилі глем-метал, дозволили групі закріпити успіх. Уже навесні 1984 року го Вінсента, яке не хотіло йти на поступки все тим же Джину і Полу, змінив Марк Сент-Джон, з ним група приступила до запису нової платівки Animalize. Але незабаром з’ясувалося, що через хворобу пов’язаної з кистями рук, Марк не зможе продовжити співпрацю з Kiss, і на його місце прийшов Брюс Кулик. У 1985 році виходить альбом Asylum, який був стилістично продовженням Animalize. У 1987 побачив світ альбом Crazy Nights, на якому серед іншого використовуються фонові клавіші, які Kiss не використали з часів Unmasked, в цілому альбом вийшов досить цікавий, хоч і трохи легкий в порівнянні з декількома попередніми платівками. У 1988 була випущена компіляція Smashes, Thrashes & Hits, що містила дві нові пісні від Пола Стенлі, на обидві були зняті відеокліпи.

До кінця 1989 року вийшов альбом Hot in the Shade, що містить одну із знаменитих балад гурту «Forever», а на початку наступного декади команда отримала серйозний удар – 24 листопада 1991 помер від раку Ерік Карр. Незважаючи на втрату, Kiss з новим барабанщиком Еріком Сінгером дописали альбом Revenge і прорвалися з ним в гарячу десятку.

У 1995 році під час одного з акустичних концертів в рамках Convention Tour в Лос-Анджелесі на сцену до Kiss піднявся Пітер Крісс і заспівав разом з групою пісню «Hard Luck Woman». Відразу після цього вечора поповзли чутки, що Крісс може повернутися назад в групу. А в серпні того ж року Kiss виступали на шоу MTV Unplugged, де ближче до кінця вечора до групи приєдналися Ейс Фрейли і Пітер Крісс. «Оригінальною четвіркою» були виконані дві пісні: «2000 Man» і «Beth», а потім ще дві: «Nothin ‘to Lose» і «Rock and Roll All Nite», але вже вшістьох (Пол Стенлі, Джин Сіммонс, Брюс Кулик , Ерік Сінгер, Пітер Крісс і Ейс Фрейли). Концерт був виданий на CD під назвою Kiss Unplugged.

На початку 1996 року Kiss оголосили про возз’єднання оригінального складу. Перша публічна поява групи в повному класичному макіяжі відбулося 28 лютого на врученні премії Grammy Awards, де Kiss публіці представив Тупак Шакур. Хоча самі музиканти спочатку сумнівалися в актуальності своєї задумки, світове турне, під назвою Alive / Worldwide Tour, пройшло з великим успіхом. Перший же офіційний концерт оригінальної четвірки, який повинен був відбутися 28 червня в Детройті, на арені Tiger Stadium, був повністю (39 867 квитків) розпроданий за 40 хвилин. Концертний сет був складений з класичних пісень групи 70-х років, а сценічні костюми були розроблені на основі костюмів періоду Love Gun. Дане турне включало 192 шоу, що тривало 11 місяців і зібрало 43,6 млн доларів, зробивши Kiss однією з найприбутковіших груп того часу. [Джерело не вказано 300 днів]

У вересні 1998 вийшов новий студійний альбом Psycho Circus. Участь у записі Фрейли і Крісс було зведено до мінімуму, обидва були допущені тільки до кількох пісень, а спільно група зіграла тільки одну «Into the Void». Більшість партій провідною гітари записав майбутній учасник Kiss Томмі Тайер, також на альбомі відзначився своєю участю Брюс Кулик. Майже всі ударні на альбомі (крім «Into the Void») зіграв сесійний музикант Кевін Валентайн. Альбом потрапив на третю сходинку в «Billboard». Також платівка офіційно отримала золотий статус. [Джерело не вказано 300 днів]

Тур в підтримку нового альбому Psycho Circus Tour стартував в ніч на Хеллоуїн 1998 року в Лос-Анджелесі арені Dodger Stadium, де вперше на концерті була використана 3-D технологія. З пластинки Psycho Circus під час туру виконувалися: заголовна композиція «Psycho Circus», «Into the Void» Фрейли і «Within ‘» Сіммонса.

У 2000 році було оголошено про проведення прощального туру (Farewell Tour) і подальшому припинення діяльності Kiss як групи. Турне повинне було початися в березні 2000 року в Північній Америці, а до початку 2001 року Kiss пообіцяли проїхатися по Японії і Австралії. Однак ще до концерту 7 листопада в Чарльстоні стало ясно, що незадоволений сумою свого контракту Крісс знову залишає групу. У підсумку через втрату ударника турне довелося пригальмувати. Про подальшу долю групи нічого не було ясно, поки на початку 2001 року не було оголошено, що на місце Пітера Крісса буде знову взято Ерік Сінгер. При цьому Ерік буде одягнений і загримований під сценічний образ Пітера. У такому складі і було продовжено «Прощальне турне» по Японії і Австралії.

24 лютого 2002 Kiss були запрошені виступити на закритті XIX зимових Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті. Це був останній виступ Ейса Фрейли з групою. Він заявив, що якщо Kiss ніяк не хочуть прощатися, то це буде його «Прощання» з Kiss. Пол Стенлі і Джин Сіммонс спочатку не сприйняли слова Фрейли всерйоз і всіляко намагалися повернути його в групу, але Ейс був непохитний. На роль «Спейсмена» було вирішено взяти вже давно співпрацював з групою Томмі Тайера. Тайер до свого приходу в Kiss займався продюсуванням відео групи, допомагав Ейсу Фрейли згадувати його ж гітарні партії під час туру возз’єднання, а також вніс досить вагомий внесок у запис альбому Psycho Circus. Тайер також брав участь в кавер-групі «Kiss», де як раз приміряв на себе роль Ейса. У той же час, взявши в групу Тайера, Стенлі і Сіммонс продовжували сподіватися, що Фрейли повернеться назад.

До кінця 2002 року Kiss несподівано оголосили наступне: група продовжує свою діяльність і не прощається з шанувальниками; Томмі Тайер визнається повноправним членом Kiss як лідер-гітариста; а також в групу повернувся Пітер Крісс. Було сказано про намір групи записати новий концертний альбом із залученням симфонічного оркестру і провести нове повноцінне турне.

У лютому 2003 року в Австралії відбулося грандіозне виступ Kiss за участю Мельбурнського Симфонічного оркестру під керівництвом Дейвіда Кемпбелла (англ.) Рос .. Примітно, що на цьому шоу група вперше зіграла пісню «Great Expectations», до виконання якої був притягнутий дитячий хор. Згодом був випущений концертний альбом, що отримав назву Kiss Symphony: Alive IV, виступ також було видано на DVD. Далі пішов «World Domination Tour», який за підсумками року був визнаний одним з найуспішніших в США.

У 2004 році Джин Сіммонс і Пол Стенлі приймають рішення не продовжувати контракт Крісса, замінивши його назад на Еріка Сінгера, і вже з травня того року виступають з ним. Пітер Крісс, опинившись в деякому подиві, затаїв на свою колишню групу образу, заявивши, що йому навіть не повідомили про відсторонення. У свою чергу Стенлі і Сіммонс, кажучи про відрахування Крісса з Kiss, повідомляють про необхідність «омолодження» групи, і що Пітер занадто старий для того, щоб повноцінно відіграти двогодинне шоу (Крісс старше Сіммонса всього на чотири роки).

Протягом 2005-2007 років Пол Стенлі і Джин Сіммонс досить негативно висловлювалися на тему записи нового студійного альбому групи. У той же час Ерік Сінгер і Томмі Тайер в своїх інтерв’ю повідомляли, що їм навпаки хотілося б записати новий студійник Kiss. Тим часом Пол Стенлі в 2006 році випускає свій новий сольний альбом Live To Win. В результаті, багато шанувальників групи порахували, що нового альбому від Kiss чекати не варто.

20 травня 2009 року гурт виступила на фіналі 8 сезону найпопулярнішого шоу США American Idol, виконавши пісні «Detroit Rock City» і «Rock and Roll All Nite», спільно з фіналістом Адамом Ламбертом. Цей виступ подивилися 25 мільйонів телеглядачів.

У квітні 2011 року Kiss приступили до студійної роботи над наступним студійним альбомом. 4 липня вийшов сингл «Hell or Hallelujah», який увійшов до нового альбому Monster, випущений 16 жовтня 2012.

28 січня 2015 року Kiss випустили в Японії спільний сингл «Mi na» з японською дівочої ідол-групою Momoiro Clover Z. Він дебютував на 2 місці чарту Oricon.