Rainbow

Жанр: хард-рок, хеві-метал
Роки Активності: 1975—1984, 1993—1997, з 2015 – дотепер
Країна: Велика Британія
Сайт: Вікісховище
Склад: Річі Блекмор, Jens Johansson, David Keith і Ronnie Romero

Група Rainbow утворилася 1975 року, коли гітарист Deep Purple Річі Блекмор об’єднав творчі зусилля з квартетом музикантів з американської групи Elf, заснованої Ронні Діо. Музиканти Elf та Deep Purple були знайомі з 1972 року, коли Роджер Гловер і Ієн Пейс, побувавши на концерті цієї групи в одному з клубів Нью-Йорка, прийшли в захват від почутого. Гловер і Пейс стали продюсерами дебютного альбому Elf, а також запропонували групі зіграти на розігріві у Deep Purple під час їх американського туру. У 1973 році Elf за порадою колег перебралися до Великої Британії, де в той час функціонували найкращі студії та найбільші лейбли, що спеціалізувалися на хард-року. Група записала ще два альбоми, знову з Роджером Гловером як продюсером.

У 1974 році Річі Блекмор поступово розчарувався в Deep Purple. Причиною тому була обстановка, що склалася в групі; намітився у її творчості крен до фанку та соул зумовив наростаючий розлад між Блекмором з одного боку і Ковердейлом та Хьюзом — з іншого. Гітарист Deep Purple про сформовану ситуацію говорив так:

Я не міг винести запису ще одного альбому. Stormbringer був повною нісенітницею. Ми почали занурюватися в цю фанк-музику, чому я не міг перешкодити. Мені дуже це не подобалося. І я сказав: послухайте, я йду, не хочу розвалювати групу, але з мене досить. З команди ми перетворилися в п’ятірку егоцентричних маніяків. Духовно я пішов з групи ще роком раніше.

У цей альбом Річі Блекмор хотів включити пісню Стіва Хеммонда «Black Sheep of the Family», але колеги, перш за все, Джон Лорд та Іен Пейс, чинили опір цьому, оскільки не хотіли грати чужий матеріал. Тоді Блекмор вирішив записати цю пісню зі сторонніми музикантами та випустити її як сингл.

Для запису синглу Блекмор запросив Ронні Джеймс Діо, Міккі Лі Соул, Крейга Грабер та Гері Дріскол — музикантів групи Elf, а також віолончеліста Electric Light Orchestra Хью Макдауелла. На другу сторону сорокап’ятки Блекмор планував помістити власну композицію. Текст для неї він, зв’язавшись з Діо по телефону, попросив того написати вже до наступного дня. Діо впорався із завданням, і композиція отримала назву «Sixteenth Century Greensleeves». Запис розпочався 12 грудня 1974 року, у вільний від концертів день в студії «Tampa Bay» під Флориді. Сингл так і не побачив світ, але Блекмору сподобалося працювати з цими музикантами. Більш всього Блекмор був задоволений голосом Діо:

Коли я вперше почув, як співає Ронні, у мене мурашки по спині забігали. Мені не потрібно нічого йому пояснювати. Він співав так, як було потрібно.

Після цього Блекмор запропонував Діо місце вокаліста у своїй майбутній групі. Ронні погодився, але, разом з тим, йому не хотілося розлучатися зі своєю групою. Тоді він переконав Блекмора взяти в групу Соула, Грабер та Дріскол, які брали участь у запису синглу. Примітно, що Роджер Гловер теж пропонував Діо співати у своєму проекті. Ронні спершу дав згоду, але отримавши запрошення від Блекмора, змінив рішення.