5 травня

Конкурс Band Wars у Ліверпульському Philarmonic Hall відбувся 50 років тому цього дня 1963 року. Конкурс влаштовувався для того, щоб відкрити таланти, подібні до групи The Beatles. Вважалося, що місто, яке дало світові Beatles, просто кишить юними рок-н-рольними даруваннями. У журі зовсім невипадково опинився Дік Роу, той самий сумнозвісний менеджер фірми Decca, який з власної дурості втратив договір з Бітлз. Він підсів до Джорджа Харрісона, також запрошеного на конкурс. Харрісон – зла не пам’ятав. І коли Дік Роу запитав у нього, хто з нових команд найбільше подобається йому, простодушно відповів, що в Лондоні є дуже цікава команда, яка називається The Rolling Stones. Дік Роу не чекав закінчення ліверпульського конкурсу. А тут же побіг на вокзал, щоб терміново укласти контракт із Rolling Stones. Другої помилки він припустити не міг.

Цього дня у 1966 році на першому місці у британському хіт-параді Manfred Mann із синглом Pretty Flamingo. Тоді стиль групи Манфреда Манна зводився до комфортної біт-музики, що не виходить за рамки пристойності. Це навіть незважаючи на те, що в групі на басу грав нестримний Джек Брюс (щоправда, його нестримність по-справжньому виявилася лише у складі супер-групи Cream).
Зате сама пісня певною мірою передбачила бітлівську Lucy In The Sky With Diamonds (а, можливо, і надихнула її створення). Мова в ній йшла про таку ж чудову дівчину – «спортсменку, комсомолку» – у якої, щоправда, немає калейдоскопічних очей, зате «її волосся сяє, як сонце, і її очі здатні запалити небо». Тому всі хлопці і називають її «Фламінго».

Цього дня у 1973 році вийшов альбом гурту Nazareth, який називався Razamanaz. То був уже третій альбом шотландської команди. Але якщо в перших роботах Nazareth орієнтувалися на зразки прогресив-року, то цього разу, відкинувши помилкову скромність, група сконцентрувалася на набагато простішому, але заводному хард-року.
Саме тому альбом отримав назву, яка найбільш адекватно передавала характер його звучання: Razamanaz – сленговий термін, що означає щось на зразок безоглядних веселощів. В чому ж, а у веселощі учасники гурту Nazareth розуміли набагато більше, ніж у натужно-інтелектуальному року. Вперше як продюсер гурту виступив басист Deep Purple Роджер Гловер.

Цього дня у 1981 році виходить альбом американського гурту Tom Petty & The Heartbreakers. Альбом називався Hard Promises. Сесії запису альбому, що відбувалися восени 1980-го року, йшли паралельно з роботою в тій же студії Джона Леннона (над майбутнім альбомом Milk And Honey). Незважаючи на нещодавно досягнутий зірковий статус, Том Петті не наважувався відвернути всіма шанованого та улюбленого рок-н-рольного маестро від роботи. Але все ж таки він дуже сподівався, що колись, коли Джон буде не надто зайнятий, він приділить йому пару хвилин для дружньої бесіди. Але їй не судилося відбутися. Увечері 8 грудня Джона було вбито шаленим шанувальником. На згадку про Джона Тома Петті та його групу вирішили помістити на матриці для штампування вінілових платівок напис – “We Love You JL”.