2 травня

Про чудове явище під назвою кохання заспівав George Harrison у своїй найзнаменитішій пісні Something, яка починається зі слів Щось таке в її русі, що притягує мене. Саме цього дня у 1969 році The Beatles записували цю пісню. Вклалися в 36 дублів. Пісня ця – плід копіткої праці Джорджа. Сусідство з двома рок-геніями зобов’язувало його довести своє творіння майже абсолютної досконалості. Очевидно, тому в остаточний варіант увійшло соло у виконанні автора, а не Еріка Клептона, як передбачалося спочатку. Something стала другою за популярністю піснею Beatles після Yesterday. Сам Френк Сінатра назвав її краще піснею про кохання.

Цього дня 1970 року, через два тижні після виходу у світ, альбом англійського гурту Christie входить до британського хіт-параду на 44 місці. Це був дебютний альбом нікому невідомого гурту. Тим більше вражаючим виглядає остаточний результат – альбом за кілька днів досягне першого місця. Адже створення групи було вимушеним кроком її лідера, Джеффа Крісті. Він не збирався робити кар’єру рок-музиканта, сьорбнувши сповна всіх «принад» рок-н-рольного способу життя зі своєю першою командою Outer Limits. Він хотів стати скромним сонграйтером. І навіть знайшов тих, кого зацікавив його матеріал. То був гітарист із групи Tremeloes, Алан Блеклі. Він запропонував своєму братові Майку, який був барабанщиком, створити групу, яка б записала пісні Джеффа. Залишалося викликати Джеффа з його рідного міста Лідса. Діти про все домовилися, і на світ з’явилася нова команда, Christie. А потім і чудовий дебютний альбом з фантастичним хітом Yellow River та іншими відмінними піснями.

Цього дня у 1998 році спільний альбом Jimmy Page та Robert Plant Walking Into Clarksdale з’являється у британському хіт-параді, одразу на 3 місці. Альбом вийшов 21 квітня і ознаменував собою повернення двох цепелінів на круги своя. Хоча на новому рівні. Пейдж відкинув убік колишні експериментальні проблеми і повернувся до своєї звичної гітарної манери, яка асоціювалася з найкращими роками Led Zeppelin.
Разом із Плантом вони відтворили ностальгічний “цеппеліновський” саунд. Альбом звучить як продовження Physical Graffiti із вкрапленнями симфонічного оркестру, частою зміною темпу та ритму, короткими гітарними пасажами – все те, що робило музику Led Zeppelin неповторно унікальною. І це при тому, що на запис альбому Walking Into Clarksdale пішло всього 35 днів. А назву йому дало містечко Кларксдейл, яке розташоване в Дельті Міссісіпі, історичній батьківщині Дельта-блюзу.