Історія пісні I Was Made For Lovin’ You гурту Kiss

Більшість шанувальників року, м’яко кажучи, недолюблює диско. Однак часом відомі рок-гурти не бояться експериментувати та звертаються до цього популярного жанру. Іноді такі спроби виявлялися надзвичайно вдалими. Наприклад, 1977 року The Rolling Stones здивували фанатів композицією Miss You, яка стала великим міжнародним хітом.

Через кілька років протоптаною доріжкою пішов гурт Kiss. Вони випустили диско-трек I Was Made for Lovin’ You (“Я був створений, щоб любити тебе”). Верхні рядки у чартах кількох країн і понад мільйон проданих копій платівки доводять, що ризикнули музиканти не дарма.

Kiss 1979

Її написали Пол Стенлі, Віні Понціа та Дезмонд Чайлд.

Як свідчить легенда, продюсери вимагали від учасників групи дотримуватися стилю, який краще продаватиметься. На хвилі конфлікту музиканти, що розлютилися, заявили, що будь-хто може швидко записати комерційно успішну диско-пісню.

Стенлі поділився своєю версією історії народження “I Was Made for Lovin’ You”:

Вона була написана в той час, коли я тинявся в Studio 54. Я думав: «Нічого собі, адже я міг би написати одну з цих пісень». Здавалося, всі пісні в Studio 54 були про «сьогоднішній вечір», тому я подався додому, встановив драм-машину на 126 ударів на хвилину і взявся до роботи.

Чайлд також розповідав про ті події:

Пол хотів вигадати гарну пісню в стилі «диско», і я вирішив йому допомогти. Пол почав писати слова та акорди, а я зіграв пісню на гітарі і сказав: «Добре, ми якось її покращимо і зробимо по-справжньому гарною піснею.

Це був перший досвід співпраці гурту з поетом-піснярем Дезмондом Чайлдом. Пізніше він згадував:

 

У 1979 я написав “I Was Made for Lovin’ You” з Полом Стенлі з Kiss. Це група, яка не так часто писала з кимось з боку. Пол і Джин складали пісні разом, потім вони написали пісні порізно, а пізніше вони зводили ці пісні воєдино. Так було заведено в Kiss.

Отже, Пол запросив мене написати з ним пісню, і вона виявилася неймовірним хітом, який до цього дня приносить дохід, що часто виконується і входить до збірок найбільших хітів Kiss. Ще вона часто використовується в рекламі, кіно тощо.

Це відчинило двері перед кар’єрними можливостями, які раніше не існували. Гурти зазвичай писали самостійно спільними зусиллями, і зазвичай цим займалися вокаліст та гітарист. Іноді вони дозволяли приєднатися до них продюсеру, що дати продюсеру авторські права. Але гурти не вважали за розумне чи круте запрошувати ззовні професійного поета-пісняра, бо вони боялися, що про них можуть подумати, ніби вони не в змозі писати пісні для себе. Чомусь було допустимо залучати продюсера, але не стороннього автора пісень.

Тому коли я зробив це з KISS, перед іншими групами також відкрилася ця можливість. Наступний гурт, з яким я співпрацював, був Bon Jovi. У перший же день, коли ми зібралися разом, ми написали «You Give Love a Bad Name». За кілька тижнів ми написали «Livin’ on a Prayer».

У травні 1979 року трек випустили другим синглом із альбому «Dynasty». На звороті платівки із синглом була пісня Hard Times.Kiss Dynasty

Сингл очолив чарти у Канаді, Нідерландах та Бельгії. До серпня він став платиновим, що сталося вдруге в історії Kiss.

Кліп до пісні знімали двадцятого червня 1979 року в Savannah Civic Center у місті Саванна, штат Джорджія.

Барабанщик Пітер Крісс з’являється у відеокліпі I Was Made for Lovin’ You, але він не брав участі в записі цієї пісні Kiss. У студії його підмінив сесійний музикант Антон Фіг.

У 2018 році, даючи інтерв’ю журналу OK, Джин Сіммонс зізнався, що не любить виконувати I Was Made for Lovin’ You. Особливо йому не подобається співати: “Do, do, do, do, do, do, do, do, do”.

Ейс Фрейлі також називав її своєю найнелюбнішою піснею групи Kiss.

Деякі музичні критики вважають, що Брюс Спрінгстін використовував риф з I Was Made for Lovin’ You у своїй пісні Outlaw Pete.